Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bratři Coenové chystají hudební film. Obsadili i Justina Timberlakea

Režisérský tandem sourozenců Coenových přichází po kratší pauze s dalším retroprojektem. Tentokrát se v čase vracejí do zlatých šedesátých, jedné z nejvýznamnějších dekád rockové a folkové hudby.

FOTO: Justin Timberlake The Social Network

Kvůli bratrům Coenovým vymění Justin Timberlake pop za folkové písničkářství. Zdroj: distributor filmu

Po westernové Opravdové kuráži si Ethan a Joel Coenovi dali menší přestávku, během níž sesmolili pouze scénář k lupičské komedii Gambit s Colinem Firthem (premiéra nás čeká letos na podzim). Příští rok však bratři znovu obsadí židličky s nápisem režisér, v plném proudu totiž připravují nový snímek Inside Llewyn Davis.

Přečtěte si recenzi posledního filmu bratrů Coenů, Opravdová kuráž

Příběh novinky bude zasazen do New Yorku šedesátých let, kdy se v tamějších lokálech i ulicích formovala jedna z nejvýraznějších generací amerických písničkářů. Není proto divu, že se scénář inspiroval memoáry jednoho z přátel Boba Dylana, muzikanta Davea Van Ronka. Titulní postavu zpěváka Llewyna Davise pak ztvární Oscar Isaac (Robin Hood), který si tak zahraje svou první hlavní roli.

V dalších úlohách uvidíme např. rodící se hvězdu Carey Mulligan v roli folkové muzikantky, jejího manžela si zahraje stále více filmově aktivní Justin Timberlake. Nebude chybět ani oblíbenec Coenů John Goodman či představitel Salieriho z Formanova Amadea F. Murray Abraham.

Bratři Coenové ve svých dílech jako Fargo či Muž, který nebyl dokázali, že míchání různorodých filmových žánrů v jeden fungující celek je jejich parketa. Jak jim dopadne nový mix dramatu, komedie a hudebního snímku, uvidíme v kinech již zanedlouho.

Inside Llewyn Davis

Drama
USA, 2013

Režie: Ethan Coen, Joel Coen
Hrají: Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake, John Goodman, F. Murray Abraham, Garrett Hedlund, Adam Driver

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bratři Coenové chystají hudební film. Obsadili i Justina Timberlakea