BAFTA 2015: Nominace na britské ceny ovládl Grandhotel Budapešť

Ralph Fiennes se objeví v trochu netypické komediální roli. Zdroj: CinemArt

Britské ceny BAFTA včera odhalily nominace pro 68. ročník. Nejvíc želízek v ohni má Grandhotel Budapešť následovaný snímky Teorie všeho a Birdman. Jména vítězů se odtajní 8. února.

Ralph Fiennes ze svých rolí padouchů přešel na zženštilého správce hotelu. Zdroj: Cinemart
Ralph Fiennes ze svých rolí padouchů přešel na zženštilého správce hotelu. Zdroj: Cinemart

Jedenáct. Takový je počet letošních nominací Grandhotelu Budapešť v britských cenách BAFTA. Snímek Wese Andersona může uspět mimo jiné v kategorii pro nejlepší film, nejlepší režii či nejlepší scénář. Ralph Fiennes je navíc za roli hoteliéra nominován na nejlepšího herce roku.

Jen o krůček zaostaly filmy Teorie všeho a Birdman s rovnou desítkou nominací. Hořká komedie Birdman bude bojovat v obdobných kategoriích jako Grandhotel Budapešť. I z ní může vzejít vítěz klání mezi herci v hlavní roli. A Michael Keaton zde rozhodně není bez šance.

Teorie všeho vyprávějící o mladých letech Stephena Hawkinga má v kategorii nejlepší herec v hlavní roli také svého zástupce. Je jím nadějný Eddie Redmayne. Trojici doplňuje Benedict Cumberbatch za Kód Enigmy a Jake Gyllenhaal za Slídila.

Mezi ženami se utkají Julianne Moore, Amy Adams, Reese Witherspoon, Rosamund Pike a Felicity Jones.

Nejlepším filmem se může vedle zmíněných stát také Chlapectví, Kód Enigmy a Teorie všeho. Adepty na trofej pro nejlepší britský film jsou znovu Teorie všeho a Kód Enigmy, doplňuje je Paddington, 71, Pride a Pod kůží. Animákem roku může být Velká šestka, Lego příběh nebo Škatuláci.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová

Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*