Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Anton Yelchin: Objev nového Star Treku zvládne i trochu romantiky

Redakce

Redakce

7. 8. 2012

FOTO: Anton Yelchin: Hollywoodská naděje s ruskými kořeny Herec se zelenomodrýma očima patří mezi čím dál vyhledávanější mladé talenty a zahrál si i v novém Star Treku. S hraním začal už v 10 letech a o rok později měl na kontě první prestižní ocenění.

FOTO: Anton Yelchin

Ve Star Treku J.J. Abramse si zahrál roli Pavla Chekova. Zdroj: Bontonfilm

Anton Viktorovich Yelchin se narodil 11. března 1989. Jeho původ sahá až za hranice střední Evropy, konkrétně do ruské metropole Saint Petersburg. Jeho rodiče, Viktor a Irina Yelchinovi, byli profesionálními krasobruslaři.

Když mu bylo pouhých šest měsíců, rodiče se rozhodli emigrovat do USA. Na svůj původ však nezapomněl a během života o něm často mluví: „Rusko je velice složitá krajina s ještě více komplikovanou historií. Mohl bych o tom mluvit donekonečna. Rusko dalo světu osobnosti jako Dostojevskij, Rachmaninov, ale také Lenina a Stalina. Je to podivná kombinace.“

Kudrnatý kluk dával najevo svou dominantní a silnou povahu již od raného věku. Tvrdil, že není dobrý v krasobruslení, a odmítal následovat sportovní kariéru a tradici své rodiny. Později prohlásil, že ho rodiče sice vedli ke krasobruslení, ale on to nenáviděl. Už ve 4 letech věděl, jakou profesi chce v životě vykonávat a vybral si herectví.

FOTO: Anton Yelchin ve filmu Like Crazy

V romantickém dramatu Like Crazy poznal, co je to láska na dálku. Zdroj: distributor filmu

I přes rodinnou vášeň ke sportu rodiče svého syna podporovali, a tak od svých školních let začal navštěvovat pravidelné lekce herectví v Los Angeles. A pozornost hollywoodských agentů na sebe nenechala dlouho čekat. Když dovršil 10 let, debutoval na televizní obrazovce.

Nesmělý mladík miluje rock a poezii

Rok poté si zahrál po boku herecké legendy Anthonyho Hopkinse v mysteriózním dramatu Srdce v Atlantidě. Role malého kluka Bobbyho Garfielda mu přinesla nominaci na cenu Young Artist Award v kategorii nejlepší mladý herec v celovečerním filmu. Nominaci přeměnil ve vítězství a o jeho hereckém nadání už nebylo pochyb.

Jeho tvář je tuzemskému obecenstvu známa hlavně z filmu Alpha Dog, kde ztvárnil uneseného Zacka Mazurského. Druhý nejprodávanější americký deník USA Today zhodnotil jeho výkon jako „srdceryvně roztomilý“. V roce 2007 se rozhodl zapsat na soukromou losangeleskou univerzitu a jeho hlavním oborem studia byl film.

[youtube_660]xaIWAydq960[/youtube_660]

Jak sám tvrdí, škola pro něj znamená podivné místo: „Obecně je pro mě vysoká škola nebezpečné místo. Je to období, kdy každý mladý člověk prochází neuvěřitelným hormonálním výbuchem. A v tom čase společnost posílá všechny tyto mladé lidi spolu na jedno místo. Je to jak pouštět horký vzduch do balónu.“

Mimo svou hereckou profesi Anton miluje čtení, především poezii. Ve svém volném čase rád hraje šachy nebo na hudební nástroje. Mezi jeho nejoblíbenější patří klavír a kytara. Především hra na kytaru ho, jak sám tvrdí, duševně naplňuje.

Jeho hudební vkus je skutečně rozsáhlý. Poslouchá různé interprety od The Beatles přes Wu-Tang Clan až po Charlieho Parkera. Taky je velkým fanouškem a obdivovatelem akustické bluesrockové hudby a svůj hudební talent rozvíjí v rockové kapele The Hammerheads.

FOTO: Anton Yelchin

Ve filmu Alpha Dog si zahrál vedle hvězd jako Justin Timberlake, Amanda Seyfried nebo Bruce Willis. Zdroj: Intersonic

V roce 2009 se Anton rozhodl osamostatnit a odstěhoval se od rodičů. Jeho novým bydlištěm se stalo město Burbank, nacházející se v Kalifornii, v sídelní oblasti města Los Angeles. Jeho herecká kariéra pokračovala hlavní rolí v komedii Charlie Bartlett, kde se vžil do postavy vyhozeného studenta soukromé školy, který se musel spokojit se školou státní.

V dalších letech se ujal vedlejších rolí v novém a dlouho očekávaném Star Treku, který ale nakonec mírně zklamal. Přesto se tvář Yelchinova Pavla Chekova vryla fanouškům do paměti. Mimo jiné se objevil i v povídkovém New Yorku, miluji tě a po boku Mela Gibsona a Jodie Foster si zahrál v dramatu Pan Bobr.

Anton Yelchin nasedl na správnou kolej do hvězdného nebe, ale i z této koleje je možné vybočitt a selhat. Hollywood zažil už mnoho takových talentů, kterým plamen vyhasnul. Stačí trpělivě vyčkat na velkou roli, která určitě přijde a využít ji. Následující desetiletí ukáže, jestli na to Anton má a stane se prvotřídní hvězdou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anton Yelchin: Objev nového Star Treku zvládne i trochu romantiky