Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Agent Bourne se vrací. Matt Damon a Paul Grengrass opět spojí síly

Redakce

Redakce

16. 9. 2014

Tak tohle je velká zpráva pro všechny akční nadšence! Dle několika zahraničních zdrojů se Matt Damon a Paul Greengrass vrátí k Bournově sérii. Studio ani mluvčí událost zatím nekomentovalo – dle všeho se však začne natáčet co nejdříve, aby snímek stihl datum 16. července 2016, které je zatím rezervováno pro „nejmenovaný Bournův film“.

Zdroj: Universal Pictures

Zdroj: Universal Pictures

Příběh současného Jasona Bourneho začal v roce 2002, kdy režisér Doug Liman natočil snímek Agent bez minulosti, který při rozpočtu 60 milionů dolarů vydělal jen v kinech přes 214 milionů dolarů.

video
play-sharp-fill

To samozřejmě studiu bohatě stačilo na to, aby se spojilo se zmiňovaným Paulem Greengrassem a s Mattem Damonem pak natočili úspěšnější Bournův mýtus (který s rozpočtem 75 milionů vydělal přes 288,5 milionů dolarů) a vůbec nejvýdělečnější Bournovo ultimátum (110 na 443 milionů).

Na snímky volně navázal Tony Gilroy filmem Bourneův odkaz, který se však nedočkal přílišné chvály ani ze strany fanoušků, ani kritiků a v kinech (s rozpočtem 125 milionů) vydělal 276 milionů dolarů.

Jeremy Renner v Bournově odkazu. Zdroj: Universal Pictures

Jeremy Renner v Bournově odkazu. Zdroj: Universal Pictures

Zvěsti o pátém Bournovi se objevily již před pár měsíci, okamžitě však byly popřeny producentem Frankem Marshallem. Nyní to však vypadá, že se pracuje i na pokračování Odkazu (s Rennerem v hlavní roli a s Justinem Linem na režisérské židli), který však bude zveřejněn až po Damonově/Greengrassově snímku.

Je tedy více než pravděpodobné, že se v budoucnosti setkáme s menším crossoverem (tedy… můžeme-li setkání originálu se spin-offem stále ještě nazvat crossoverem?). Vezmeme-li v úvahu, že studio teprve nedávno oznámilo začátek nové franšízy klasických hororových monster, tak s takovýmto plánem pro Bournea se od Universalu v příštích pár letech rozhodně dočkáme pořádné dávky akce a napětí!

Zdroj: Universal Pictures

Zdroj: Universal Pictures

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Agent Bourne se vrací. Matt Damon a Paul Grengrass opět spojí síly