Menu
TOPZINE.cz
Apetit

9 nejvíce šokujících úmrtí v seriálech. Letošním vítězem je HIMYM

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

19. 5. 2014

Ať už jste podlehli jakémukoli seriálu, jé téměř stoprocentní šance, že jste museli pohřbít některého z oblíbených hrdinů. Které ze seriálových úmrtí ve vás naposledy zanechalo smutek a pocit prázdnoty?

Nadpřirození nebo obyčejní, oblíbili jsme si je všechny. A teď jsou pryč.

Nadpřirození nebo obyčejní, oblíbili jsme si je všechny. A teď jsou pryč.

Pro fanoušky seriálu existují jen dvě nejhorší věci na světě. Tou první je samozřejmě to, když seriál úplně skončí. Člověk má pocit, že mu někdo ukradl kus vlastního života (což je vzhledem k času strávenému u počítače naprostá pravda) a nastává složitý proces hledání nového životního příběhu, který nahradí ten jeho.

Mnohem horší je ale možnost číslo dvě – smrt oblíbeného hrdiny. Několik sérií se s dotyčným ztotožňujete, prožíváte jeho rozchody víc než své, vedete několikahodinové monology s obrazovkou… a nakonec skončí pod drnem. A navíc ve chvíli, kdy to absolutně nečekáte. Pokud jste připraveni znovu naplno prožít své bolestné ztráty, přinášíme vám výběr těch nejvíc šokujících smrtí, které nám televizní seriály za poslední léta nabídly.

Hra o trůny – Padesát odstínů svateb

Nelze říct, že by taková smrt Neda Starka byla skutečně šokující. Jak je totiž z filmové historie známo, Sean Bean si o to koleduje snad v každém snímku – zkrátka jen proto, že je to Sean Bean. Jestli by se ale někde měly zakázat sňatky, je to rozhodně Hra o trůny. Po krvavých jatkách při Rudé svatbě, u které fanoušci vyděšeně křičeli na obrazovku ve svém obývacím pokoji, přišlo nedávno pokračování v podobě té Purpurové.

Zatímco v normálním světě jsou svatby zdrojem veselí a za mrtvé se považují jen ti, kteří po pár skleničkách ulehnou pod stůl, ve světě Hry o trůny je svatba spíše krycím jménem pro hromadné vyvraždění poloviny postav. Autor knižních předloh George R. R. Martin se nechal slyšet, že rád píše nepředvídatelné konce a my chtě nechtě musíme uznat, že se mu to s přehledem daří.

FOTO: Hra o trůny - Sean Bean - HBO

Sean Bean opět nevyhnutelně obětí krutého osudu. Zdroj: HBO

Čarodějky – Prue

Když zemře některá z hlavních postav, seriál tím vždy utrpí. Když je ale celý postavený na tom, že Čarodějky musí být tři, protože existuje něco jako Moc tří a že jen ve třech mohou zachránit celý svět, je to pořádný průšvih. Shannen Doherty, představitelka Prue Halliwellové, ale štáb neustále vytáčela svými pozdními příchody, příšerným přístupem nebo naschvály, jako bylo žvýkání česneku před líbacími scénami.

Její smrt se tak stala nevyhnutelným krokem, pro fanoušky sice tragickým, avšak pro samotné tvůrce ulehčujícím. Překvapivě seriál úspěšně pokračoval ještě dalších pět sérií, kde ji nahradila Rose Mc Gowan jako utajená nejmladší sestra Paige. A nutno říct, že se nakonec pro mnohé stala ještě oblíbenější čarodějkou, než byla Prue.

FOTO:Čarodějky - WB Television Network

Neboj, najdeme si jinou sestru. A lepší! Zdroj: WB Television Network

Teen Wolf – Allison

Mladá lovkyně vlkodlaků, která se snažila postavit zlu a bezpráví, nakonec sama skončí probodnutá mečem ve chvíli, kdy zachránila své přátele a myslí si, že má vyhráno. Celou scénu ještě podtrhuje skutečnost, že umírá v náručí své životní lásky Scotta a její odchod doprovází píseň a sestřih jejího života tak emotivní, že dojme i ty, kteří seriál nikdy neviděli.

„Ze seriálu jsem odejít chtěla kvůli jiným příležitostem, producent to vzal skvěle a slíbil, že mi napíše hezký konec. Ale loučení bylo mnohem horší, než jsem čekala. Když jsme jeli scénu natáčet, celou cestu jsem probrečela a řekla mu: Nedokážu to. Nemůžu ji nechat odejít,“ přiznává její představitelka Crystal Reed.

FOTO: Teen Wolf - MGM Television

Allison opouštějící milovaného vlkodlaka nezanechala jediné oko suché. MGM Television

Chirurgové – Denny

Co si budem povídat, slovy Alexe Kareva byl tenhle chlap napůl mrtvý, už když ho do nemocnice přivezli. Jenže pod dohledem atraktivní doktorky Izzie začal Denny pookřávat, a když se pro něj rozhodla ukrást srdce (doslova – nejdřív ho málem zabila, aby zfalšovala výsledky, a pak ukradla jinému pacientovi orgán těsně před transplantací), vypadalo to, že má vyhráno.

Po úspěšné operaci ale zemřel na „obyčejnou“ mrtvičku, navíc sotva pár hodin poté, co mu Izzie slíbila, že se stane jeho ženou. Scéna, kdy leží Izzie v plesových šatech s Dannym v posteli i po jeho smrti a nesundá je několik dní poté, chytne diváka za srdce. Ať už je to sebevíc podivné.

FOTO: Chirurgové - Buena Vista Television

Takového pacienta by chtěla domů nejedna doktorka. Buena Vista Television

Chirurgové – Lexie a Mark

Víc než smrt Dennyho ale lidi šokoval náhlý konec Lexie Greyové – ztracené a znovunalezené sestry ústřední postavy Meredith Greyové. Při letecké nehodě zemřela uvězněná pod vrakem jejich letadla uprostřed lesa, paradoxně obklopená špičkovými lékaři, kteří po ruce samozřejmě neměli nic, co by jí mohlo zachránit život.

Srdceryvný vzlykot její sestry doprovázel nezúčastněný pohled raněného Marka Sloana, její životní lásky. Jak se později ukázalo, to nepřítomné zírání bylo následkem vážného úrazu. Co na tom, že jí těsně před smrtí konečně po dlouhých měsících nesmyslného odloučení šeptal vyznání lásky, o několik dní později se Mark Sloan odporoučel za Lexie. Vzpomínkou na nejkrásnější pár celého seriálu zůstalo jen nové jméno nemocnice Grey Sloan Memorial Hospital a promáčené kapesníky všech diváků.

FOTO: Chirurgové (2) - Buena Vista Television

Tak hele, tam nahoře budeš na moji sestru pořád hodnej! Buena Vista Television

Simpsonovi – Maude Flandersová

V Simpsonových bylo kandidátů na mrtvé hned několik, od protivného pana Burnse přes Homera závislého na tučném jídle a Barta sledovaného Levákem Bobem až po Patty a Salmu, které bez cigarety nevydrží déle než pět vteřin. Že to ale nakonec bude počestná, slušná a milá Maud, oddaná manželka a matka dvou dětí, to nečekal nikdo. Oficiální příčinou byl pád z několikametrové výšky, ale s Nedem Flandersem coby manželem možná taky mohla umřít nudou.

FOTO: Simpsonovi - 20th Century Fox

I v Simpsonech je překvapivě místo pro trochu smutku. Zdroj: 20th Century Fox

The Walking Dead – Lori

Poté, co svět zažije apokalypsu a většina pozůstalých se promění v krvelačné zombie, byste asi nečekali, že vás může zahubit i něco jiného než hromada oživlých kostí. Lori Grimesová si ale všechny tyto hrůzy prožila a místo toho, aby i nadále cestovala se skupinou živých a budovala si lepší život, ho nakonec obětuje ve prospěch vlastního dítěte.

Ve chvíli, kdy jsou v obklíčení krvelačných zrůd, začíná rodit a uvědomí si, že může přežít alespoň její dítě. S těžkým srdcem se loučí se svým synem Carlem, ale to nejhorší ho teprve čeká. Lori totiž musí sám zastřelit, aby zabránil její posmrtné proměně v zombie.

FOTO: Walking Dead - Magic Box

Přežít invazi krvelačných zombie a vlastní porod ne, to dokáže pořádně zamrzet. Zdroj: Magic Box

Glee – Finn

Odchod ústřední postavy Finna Hudsona by pro diváky nebyl takovou tragédií, kdyby k tomu tvůrce seriálu nedonutila skutečná smrt jeho představitele. Cory Monteith se už dříve léčil ze závislosti na návykových látkách, loni v červenci se mu však stala osudnou kombinace heroinu a alkoholu. Nejhůře na tom byla jeho herecká a zároveň i životní partnerka Lea Michele, která kromě kolegy přišla o svou životní lásku. Stále se spekuluje nad tím, že byli těsně před Coryho smrtí dokonce tajně zasnoubení.

Tvůrci seriálu se ani slovem nezmínili, jakým způsobem Finn přišel o život, vzpomínková epizoda ale patří mezi nejsledovanější v historii seriálu. Každá z postav zde zazpívala píseň, která jim Finna připomíná a o srdcervoucí okamžiky nebyla nouze, a to i bez zbytečně nucených flashbacků do doby, kdy byl ještě naživu. Jak Finna, tak i Coryho oplakaly miliony fanoušků po celém světě.

FOTO: Glee - 20th Century Fox

Pár v seriálu i skutečnosti, Lea utrpěla dvojnásobnou ztrátu. Zdroj: 20th Century Fox

Jak jsem poznal vaši matku – Matka

Jedna z nejúspěšnějších televizních sérií tento rok dospěla až ke svému velkému finále a nečekaně rozesmutnila a rozhněvala nejednoho příznivce. Během devíti sérií po dobu devíti let fanoušci dychtivě pátrali po tom, kdo že vlastně ta matka je… a pak si jen tak umře? Není divu, že se zvedla vlna protestů a na adresu tvůrců tak přiletěla nejedna nadávka.

Nemluvě o tom, že zatímco smrti Marshallova otce bylo v seriálu věnováno místa dost, někoho, po kom se celý seriál jmenuje, odbyli sotva pár větami. Fanoušci se shodují na tom, že i když to byl vlastně seriál o matce bez matky, jako postavu si ji zamilovali a nebylo fér o ni na závěr bezdůvodně přijít, navíc bez možnosti rozloučení. Sami se rozhodli vytvořit několik alternativních konců, ale co naplat, konec zůstane takový, jaký si ho tvůrci vymysleli. Nechť matka odpočívá v pokoji.

jak-jsem-poznal-vasi-matku-matka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 nejvíce šokujících úmrtí v seriálech. Letošním vítězem je HIMYM