Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Lee Michele: Slušňačka z Glee má tetování od hlavy až k patě

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

19. 1. 2013

Leu Michele si zatím většina diváků řadí jako začínající hvězdičku seriálu Glee, přesto má za sebou i další role a podle kritiků její hvězda stále stoupá vzhůru.

Tak vypadá sedmá nejkrásnější žena světa. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Za výrazný vzhled Ley Michele můžou španělské kořeny ze strany jejího otce a italský původ matky, díky čemuž se stala v roce 2010 sedmou nejkrásnější ženou planety. Napadlo vás ale někdy, proč vlastně získala roli v seriálu Glee? Čím tak oslnila producenty, aby do role Rachel obsadili právě ji? A co má společného s čarodějem ze země Oz? Lea Michele už zdaleka není jenom ta otravná slušňačka z Glee.

1. Na konkurz málem nedojela vcelku

Když se rozhodla ucházet o roli v seriálu Glee, vyrazila Lea na konkurz autem. Málem na něj ale nedorazila, protože měla nehodu přímo před studiem, kde casting probíhal.

Naštěstí ale vyvázla v pořádku a nenechala se tím vůbec vyvést z míry – na konkurz dorazila s úsměvem a po cestě si ještě z vlasů vybírala skleněné střepy.

Rachel a Finn, seriálový pár snů. Zdroj: 20th Century Fox

2. Dostala roli šitou na míru

Pokud jste někdy viděli seriál Glee, moc dobře víte, jaká je postava Rachel – dobrosrdečná, ale často panovačná, neústupná a neuvěřitelně cílevědomá zpěvačka. Pro roli je schopná udělat cokoliv a jazyk umí mít ostrý jako břitva.

Na konkurzu Lea zazpívala píseň z muzikálu Bídníci ,a když klavírista neúmyslně vynechal druhou sloku, dala mu jasně najevo, že takhle by to nešlo, a donutila ho celou píseň opakovat znovu. Producenti tak věděli, že se pro roli Rachel doslova narodila.

3. Zastánkyně všeho živého

Nedávno oslavila teprve 26. narozeniny, ale už teď se aktivně angažuje v bojích za práva zvířat a práva homosexuálů. Své názory šíří jak na veřejnosti, tak i pomocí Twitteru, kde poukazuje na zneužívání koní jako dopravních prostředků. Navíc neuznává ani kožichy vyrobené z pravé zvířecí kožešiny a je zatvrzelou vegetariánkou. Díky svým postojům dokonce získala ocenění od organizace PETA.

4. Měla patnáct tetování

Pokud si Leu spojujete se slušnou Rachel, nenechte se zmást. Tuhle španělsko-italskou herečku a zpěvačku ještě nedávno zdobilo rovných patnáct tetování! Dvě z nich se ale rozhodla v květnu a září letošního roku odstranit.

5. Uslyšíte ji jako Dorotku

Loni jste ji mohli kromě seriálu Glee vidět také v silvestrovské komedii Šťastný Nový rok, kde si zahrála doprovodnou zpěvačku samotného Bon Joviho.

Pokud si ale potrpíte spíše na animáky, nezklame vás Lea ani v tomto. Nedávno nadabovala hlavní postavu v animovaném filmu Dorothy of Oz a kromě toho nazpívala také všechny její písničky. Zatím sice není známé datum premiéry, ale je jisté, že tenhle animák vtrhne do kin v letošním roce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Lee Michele: Slušňačka z Glee má tetování od hlavy až k patě