Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Lea Michele: Otravná hvězdička z Glee zazářila i v muzikálech

Veronika Jílková

Veronika Jílková

14. 10. 2011

!Profil herečky!Role Rachel Berry v seriálu Glee ji vynesla mezi herecky a hudebně dramatické hvězdy. Pojďme se na tuto mladou krásku podívat blíže a připomeňme si, z jakého důvodu si vysloužila tak vysokou pozici na prknech Brodwaye.

Lea Michele ve své životní roli. Jedině Rachel je ve sboru hvězda!, Zdroj: distributor seriálu 

Lea Michele Sarfati se narodila 29. srpna 1986 v New Yorku zdravotní sestřičce Edith a majiteli lahůdkářství Marcovi. Lea od svých rodičů zdědila italské, španělské a židovské kořeny. Měří 157 cm a je jedináček. Po celý život vyrůstala v New Yersey, ale pravým domovem se jí stala newyorská Brodway. Zde totiž již v osmi letech zazářila v Bídnících jako Eponine.

Později vystoupila v muzikálech jako Šumař na střeše nebo Deník Anny Frankové. Ve čtrnácti letech se stala po dalších osm let součástí muzikálu Probuzení jara a poté následoval muzikál Nero.

Rachel Berry na scénu, prosím!

Popularitu po celém světě si Lea získala především díky seriálu Glee, který vysílá stanice Fox. Na konkurzu zpívala píseň z Bídníků – On My Own. Klavírista, který účastníky castingu doprovázel, vynechal jednu sloku a začal hrát rovnou refrén. Lea ho zastavila s tím, že takto píseň není, ať to zahraje znovu. To producenty rozesmálo a herečka si tak vysloužila hlavní roli Rachel Berry, která je přesně taková, jak se Lea předvedla na konkurzu.

A jaká tedy Rachel je? Studentka střední školy ve městě Lima, v Ohiu, má tedy sen stát se slavnou muzikálovou herečkou. Její talent i ambice jí v tom rozhodně nebrání, ovšem zapadlé a nevýrazné městečko ano. Aby všem dala najevo svůj neumírající, naopak stoupající, talent, jako poznávací znamení si ke svému jménu přidává hvězdičky (to aby všem bylo jasné, že ona je přece hvězda).

Krom výjimečného hlasu, tance, dramatického vyjádření a přednesu si Rachel fanoušci oblíbili také díky vztahu s postavou Finna Hudsona, kterého hraje Cory Monteith. Společně vytvořili nový pár, rovnající se třeba Zacu Efronovi a Vanesse Hudgens z Muzikálu ze střední. Oproti nim jsou ale Lea s Corym ve skutečnosti jen velmi dobrými kamarády.

Lea svůj vztah ovšem dlouhé měsíce táhla s druhým kolegou ze seriálu – Jonathanem Groffem, který v Glee představuje studenta Jessieho St. Jamese, z konkurenčního sboru Vocal Adrenalin. Spolu se seznámili v účinkování na Brodwayi v muzikálu Probuzení jara. Právě Jonathan Leu navrhl na casting do seriálu Glee.

FOTO: Lea jako Rachel

Jessie, nebo Finn?

Rok 2010 byl vítězným právě pro seriál Glee, který získal Zlatý glóbus pro nejlepší televizní seriál. Lea byla oceněna i cenou za nejlepší herečku.

Nová Audrey Hepburn?

Lea Michele je svým talentem i vzhledem přirovnávaná k filmové ikoně druhé poloviny 20. století – Audrey Hepburn, která se do historie zapsala svým výkonem v muzikálových snímcích Snídaně u Tiffanyho a My Fair Lady. Lea tak navazuje na její jedinečnost a stává se ikonou 21. století dnešní generace a vlastně také novodobou Audrey Hepburn.

Obrovským idolem Ley je také její seriálová maminka Idina Menzel, americká muzikálová ikona. Mnoho lidí tvrdí, že si jsou opravdu podobné. Proto se také Idina přišla do seriálu s nápadem, že by si chtěla zahrát její matku. Jejich podoba je v jistých okamžicích opravdu udivující.

V roce 2009 byla herečka oceněna Satellite Award a v roce 2010 Screen Actors Guild Award. Několikrát byla také nominována na diváckou cenu za roli v muzikálu Spring Awakening. V roce 2010 se stala také novou tváří kosmetiky Dove a natočila sportovní video pro Nike.

Co chystá dál?

Kromě natáčení třetí série Glee se Lea pustila i do natáčení snímku Šťastný Nový rok, který v českých kinech spatříme 9. prosince letošního roku. Zazpívá si společně s Bon Jovi a spustí se s Astonem Kutcherem. Také uslyšíte její hlas v animovaném filmu Dorothy of Oz.

Lea oslaví Nový rok zpěvem uprostřed New Yorku

Glee má za sebou již dvě série po dvaadvaceti dílech. Středoškolský muzikálový sbor však nemůže pokračovat do nekonečna se všemi hlavními hvězdami. Jak potvrdil scenárista Ryan Murphy: „Mluvil jsem s Leou a věří, že je to tak lepší. Je to smutné, že to skončí – Glee bylo od začátku takový pokus – buď se to bude líbit, nebo ne! Ale nemůžete mít obojí. Mohli bychom s hlavními postavami točit šest let, ale lidé by to kritizovali, že to není reálné nebo realistické. Bude to tak skutečnější. Myslím, že pro lidi je lepší, když to bude reálné, alespoň kvůli negativním reakcím.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lea Michele: Otravná hvězdička z Glee zazářila i v muzikálech