Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Sylvestru Stallonovi. Chtěl být Superman, tak skočil z okna

Svou kariéru nastartoval skoro až ve třiceti letech, o to rychlejší však byl jeho hvězdný vzestup. Věděli jste ale, že za jeho nezapomenutelnou tváří i mluvou stojí vlastně špatná péče v porodnici?

FOTO: Sylvester Stallone

Ať už byl porod zpackaný nebo ne, ze Stallona udělal šviháka. Zdroj: sylvesterstallone.com

Sylvester Stallone v sobě rozhodně nezapře italské kořeny. Po ne příliš šťastném dětství poznamenaném rozvodem rodičů si prošel neméně bouřlivou pubertou, a už to skoro vypadalo, že ze sportovně nadaného mladíka bude jen další nesplněná naděje někde v baru nebo kanceláři. Brzy se ale dobrovolné hraní v divadle proměnilo ve skutečnou šanci a Stallone si během jediného roku zahrál nejen v Italském hřebci, ale i dalších dvou filmech. Další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat, zlom ale přišel až s legendárním ztvárněním Ramba a boxera Rockyho.

Dnes známe Stallona hlavně jako drsnou hvězdu akčních snímků (Do útoku, Muži v černém, Plán útěku), která o svém soukromí příliš nemluví. Mediální zájem se rapidně zvedl před dvěma lety, kdy v pouhých šestatřiceti letech zemřel jeho syn na infarkt a o pár týdnů později jeho sestra na rakovinu. Přesto je v tomhle záhadném svalovci mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Pokud se vám tedy zalíbí jeho životní příběhy, určitě si nenechte ujít už třetí pokračování Expendables: Postradatelní 3, které má u nás premiéru už 14. srpna.

1. Úspěšný díky chybě v porodnici

Jestli se vám líbí Stallonova mumlavá řeč a jeho podivné rysy v obličeji, možná ani netušíte, že za to může chyba při jeho porodu. Ten byl totiž natolik komplikovaný, že ho lékař nesprávně uchopil kleštěmi za hlavu a poškodil mu některé nervy. Právě kvůli tomu má dodnes ochrnutou část rtů, jazyka a čelisti.

video
play-sharp-fill

2. Hrdinou snadno a rychle

Do školy nosil pod uniformou superhrdinský kostým, protože už jako malý doufal, že se jednou taky stane tím, kdo bude zachraňovat lidské životy. Nakonec museli malému Stallonovi zachránit život lékaři v nemocnici. Jednou totiž vyskočil z okna svého pokoje, protože si chtěl otestovat, jestli dokáže létat jako Superman.

3. Pěkné kvítko

Skok z okna byl ovšem jen zlomkem toho, co slavný herec jako dítě dokázal. Ať už byl na kterékoli škole a v kterémkoli státě, vždycky se zázrakem dostal přímo doprostřed rvačky, střílel šípy po lidech, sem tam založil požár nebo alespoň kradl jeptiškám jejich krucifixy. Není tedy divu, že ho postupně vyloučili ze čtrnácti škol a on našel první stálé místo až ve vzdáleném Švýcarsku.

4. Má pro strach uděláno

Sylvester Stallone rozhodně jedním z těch, kteří by se strachy choulili někde v rohu. Naopak svým obavám čelí s odhodláním a nemilosrdně se snaží svých fobií zbavit tím, že je dožene do extrémů.

Poté, co při natáčení Cliffhanger v Dolomitech překonal svůj strach z výšek, rozhodl se skočit rovnýma nohama i do filmování denního světla, kde se se svou klaustrofobií dobrovolně nechal zavřít v temném tunelu. Že vás to nepřekvapuje? Není divu, v mládí také neztrácel čas nudnou prací, ale přivydělával si čištěním lvích klecí.

FOTO: Rocky - Sylvester Stallone - MGM

Stallone jako Rocky – takhle se vryl divákům do paměti na celý život. Zdroj: MGM

 5. Kvůli roli se musel přecpávat

Existuje spousta lidí v branži, kteří kvůli své roli začnou s netradičním bojovým výcvikem, hrou na hudební nástroj nebo se naučí baletit. Málokdo má ale to štěstí, že si místo posilovny a hladovky může naordinovat hromady jídla. Stallone musel kvůli své roli v Zemi policajtů přibrat nezdravých 40 liber.

Pohnout s ručičkou na váze i s výškou krevního tlaku mu pomáhaly palačinky z místní pekárny, kde se stal pravidelným zákazníkem. „Za den jsem jich spořádal opravdu spoustu. Byly tak obrovské, že bych na ně mohl dát nápravu a odjet na nich domů,“ vzpomíná se smíchem herec.

6. Několikrát na prahu smrti

Velké palačinky však nejsou to jediné, co musel obětovat. Často šlo totiž i o jeho zdraví, a to především během vytváření Rockyho (nečekaně) či Ramba. Při jednom silném úderu do jeho hrudníku musel být letecky dopraven do nemocnice, protože mu následkem rány doslova nabobtnalo srdce.

Pohmožděná či zlámáná žebra pravděpodobně přestal brzy počítat, na lůžku ale skončil ještě se zlomeným krkem nebo poté, co ho zasáhl elektrický proud.

FOTO: Arnold Schwarzenegger Sylvester Stallone Escape Plan

Loni zabodoval spolu s Arniem v akčním thrilleru Plán útěku. Zdroj: Bontonfilm CZ

7. Mistr Zlaté maliny

Ať už byl jako Rocky sebedrsnější, ve světě filmu zabodoval spíše negativním způsobem. Stallone je totiž legendou Zlaté maliny – každoročního ocenění toho nejhoršího, co filmový průmysl přinesl. Ze svých rekordních třiceti nominací úspěšně proměnil už deset.

Sám sebe ale rozhodně nešetří a uznává, že ne všechny jeho snímky byly opravdu povedené. Kritikou nešetří hlavně u snímku Stůj, nebo maminka vystřelí! „Je to jeden z nejhorších filmů v celé sluneční soustavě, včetně těch z mimozemské produkce, které nikdy neuvidíme. I tasemnice by vymyslela lepší scénář,“ je přesvědčený Stallone.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 zajímavostí o Sylvestru Stallonovi. Chtěl být Superman, tak skočil z okna