Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Kate Winslet. Hvězda Titanicu má neobvykle velké nohy

Nálepku bohaté dívky, která na největší a nejslavnější lodi všech dob potká chudého mladíka a zamiluje se do něj, jí už nikdo neodpáře. Kate ale zůstává stejně originální a nezapomenutelná jako slavný modrý diamant Srdce oceánu.

Anglická herečka Kate Winslet už od dětství moc dobře věděla, že chce být herečkou. V jedenácti letech začala navštěvovat herecké kurzy a po obtížném dospívání, v němž se trápila dietami, začala konečně věřit tomu, že by jednou mohla být úspěšná. A taky že ano. Když jí režisér Peter Jackson zavolal, že dostala roli v Nebeských stvořeních, mohla konečně zanechat obkládání sendvičů v mizerně placené práci a splnit si svůj sen.

O tři roky později se James Cameron postaral o její hvězdný průlom a díky roli v Titanicu z ní udělal celosvětově uznávanou hvězdu. Kate ale neusínala na vavřínech, a tak točila a získávala jedno ocenění za druhým. Diváci si ji mohou například pamatovat ze snímků jako Prázdniny, Nákaza, Prodloužený víkend, nebo Předčítač. Při premiéře 1. května navíc zamířila do českých kin v novém snímku Divergence, kde ztvárnila nelítostnou a pomstychtivou vůdkyni Sečtělých.

1. Jako dítě byla cvalík

Ani Kate se nevyhnula příběhu ošklivého káčátka, které se po pubertě proměnilo v nádhernou labuť. Když byla malá, děti se jí posmívaly a byla známá jako ta tlustá s velkýma nohama. Celé dospívání pak přežila jen na kávě a ovoci, aby lépe zapadla do představ o dokonalé ženě.

„Měla jsem nadváhu a neznala jedinou herečku, která by byla při těle. Proto jsem si nedokázala představit, že bych jednou v téhle branži uspěla. Jakmile se v dětství cítíte tlustá, nemůžete se toho pocitu zbavit ani později. Pořád vám připadá, že vypadáte jinak a hůř než ostatní. A to je i můj případ,“ svěřila se Kate s tím, že se ani teď nepovažuje za krásnou.

2. Má extrémně velké nohy

Výše zmíněné označení ta tlustá s velkýma nohama si herečka nevysloužila jen tak z legrace. Už jako dítě měla obrovská chodidla a v dospělosti se jí růst (snad už definitivně) zastavil na velikosti 45. Co se dá dělat, Kate zkrátka musí elegantní lodičky vyměnit za lodě. Nebo spíš Titanicy.

3. S Leonardem jsou přátelé dodnes

Titanic ale do Katina života zasáhl i jinak, než že elegantně proplul i do jejího botníku. Ačkoli už to brzy bude dvacet let od natáčení a Kate se mezitím stihla třikrát provdat (bohužel ani jednou za Leonarda), s DiCapriem zůstali nejlepšími přáteli. Na poslední svatbu jí šel dokonce za svědka a všechny její děti jsou zvyklé ho oslovovat strýčku.

Svou lásku s Leonardem obnovili v Nouzovém východu. Zdroj: DreamWorks

Svou lásku s Leonardem obnovili v Nouzovém východu. Zdroj: DreamWorks

4. Chtěla si zahrát v Romeovi a Julii

Blízký vztah s Leonardem má podle ní tu výhodu, že o sobě navzájem vědí, jak ten druhý pracuje a co od něj na place očekávat. I to byl jeden z důvodů, proč si chtěla po jeho boku zahrát také ve filmové adaptaci shakespearovského dramatu Romeo a Julie. „Sice jsem si mohla zahrát Ofélii v Hamletovi, ale strašně jsem toužila po tom, abych hrála s Leonardem v Romeovi a Julii. Ale tam jsem měla smůlu, prý jsem na to byla moc stará,“ lituje Kate.

5. Svého syna pojmenovala po zvířeti a ohni

Když loni v prosinci porodila Kate své třetí dítě, vzbudila výběrem jména Bear Blaze vcelku velký ohlas v médiích. Ačkoli některé zdroje z jejího okolí uštěpačně prohlásily, že když má otec příjmení Rocknroll, není se čemu divit, Kate měla ke své volbě jiný důvod. „Pojmenovala jsem ho po kamarádovi z dětství, který mi byl skutečnou oporou a měl rameno přímo stvořené pro vyplakání. Vážně hotový medvěd,“ směje se herečka.

Prostřední synovo jméno má ovšem ještě zajímavější příběh. „Bearovo druhé jméno je Blaze (Plamen), protože jsme se s manželem poznali při požáru. Proto jsme chtěli něco, co s tím souvisí,“ vysvětluje. Naráží tím na jejich seznámení před třemi lety, kdy karibský ostrov Necker zachvátil oheň a celý ho zničil. Kate a Ned se netradičně setkali při hašení a evakuaci.

Leonardo DiCaprio a Kate Winslet

Dosud nepřekonaná filmová scéna. A Kate ji nejspíš ani neviděla. Zdroj: Bontonfilm

6. Není schopná se dívat na vlastní filmy

Jen málo herců se na sebe dokáže podívat zpětně na filmovém plátně a Kate rozhodně není výjimkou. „Vždycky se podívám pouze jednou a to proto, že musím. Sedím tam, mám hlavu v rukou a nemůžu se dočkat, až to skončí. Snáším to opravdu těžko,“ svěřila se.

Dokonce ani svou největší filmovou roli v Titanicu si nedokáže v detailech vybavit a nejspíš ani netuší, které scény se do snímku nakonec dostaly a které naopak ne. „S Leem si vzájemně klademe otázku: ‚Kolikrát jsi viděl/a Titanic?‘ Ani jeden z nás ho neviděl víc než dvakrát,“ směje se herečka. Kromě filmu samotného má ale problém i s obyčejnou hudbou. Podle vlastních slov se jí chce totiž zvracet pokaždé, když slyší titulní píseň My heart will go on od Céline Dion.

FOTO: Kate Winslet - Divergence - Bontonfilm CZ

V Divergenci byla stejně neústupná jako při natáčení. Zdroj: Bontonfilm CZ

7. Při natáčení dováděla režiséra k šílenství

Ne že by snad měla Kate nějaké hvězdné manýry – spíše naopak. Během natáčení Divergence už byla v pátém měsíci, a tak bylo potřeba speciálních opatření, jako natáčení jen od hrudníku směrem nahoru nebo zakrytí bříška tabletem, různými dokumenty či stolem. Ve fyzicky náročných scénách Kate odmítla dublérku, ale režisér měl nervy napjaté k prasknutí, takže nakonec i přes její protesty nahradil Kate kaskadérkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 zajímavostí o Kate Winslet. Hvězda Titanicu má neobvykle velké nohy