Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

James Cameron vysvětluje konec Titanicu: Pro Jacka místo bylo. Ale…

Redakce

Redakce

20. 9. 2012

Po patnácti letech argumentace a pochybování se James Cameron konečně vyjádřil k závěrečné scéně filmu Titanic, kde Jack podle fanoušků zbytečně umírá, zatímco Rose přežívá díky jedné z trosek, kam by se klidně vešli oba.

Fanoušci filmu Titanic už celá léta zpochybňují scénu, ve které Jack (Leonardo DiCaprio) umírá. Říkají totiž, že zemře zcela zbytečně, protože dveře, na kterých Rose (Kate Winslet) leží, jsou dostatečně velké pro oba. Na toto téma také vznikla celá řada vtípků a obrázků včetně takzvaných meme komiksů.

James Cameron, režisér filmu, se k tomu poprvé vyjádřil v nedávném rozhovoru pro IGN. Režisér zde vysvětluje, že v této scéně nejde o prostor, ale o vztlak. Dveře by oba dva jednoduše neudržely.

Přečtěte si recenzi 3D verze nepotopitelného Titanicu

Cameron to vysvětluje takto: „Když Jack pomůže Rose na trosku, sám se tam snaží vylézt, není to přece hlupák a nechce zemřít. Jenže troska se začne potápět a naklánět. Je jasné, že je zde pouze tolik vztlaku, který udrží jen jednu osobu. A Jack se rozhodne, že ta osoba bude Rose.“

Fanoušci Titanicu by si přáli jiný konec. Zdroj: Bontonfilm

Jack se prostě obětoval, protože kdyby se snažil dostat na vor, zřejmě by se potopili a zemřeli oba. Muž, který se pro svou lásku obětuje, je právě to, co filmu dodává ten správný konec. Řekněte sami, kdyby to skončilo jinak, byl by to pořád takový trhák?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James Cameron vysvětluje konec Titanicu: Pro Jacka místo bylo. Ale…