Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kate Winslet se zamiluje do svého únosce. Blíží se další Oscar?

Kate Winslet a Josh Brolin se setkají na plátně v Reitmanově adaptaci románu Sváteční víkend (Labor Day) od autorky Joyce Maynard. Diváci tak v příštím roce budou mít možnost poprvé spatřit plody práce tohoto hvězdného tria.

Kate Winslet hrát umí, to nám předvedla už několikrát, Zdroj: distributor filmu

Adele (Kate Winslet), labilní matka třináctiletého syna Henryho, se stane rukojmím uprchlého trestance (Josh Brolin), který byl usvědčen ze zločinu, jenž nespáchal. Příběh je situován do 80. let a nabízí směsici thrilleru, milostného příběhu a problémů s dospíváním. Natáčení je plánované na příští rok v Nové Anglii.

Henry je zdrcen z odchodu svého otce, ale snaží se své matce současnou situaci co nejvíce ulehčit. Během běžného nákupu oblečení se setkají ze zakrváceným a hrůzu nahánějícím mužem, který je požádá o svezení. Následně se rozeběhne po unesené dvojici policejní pátrání, při kterém se oba dva dozvídají pravdivý příběh nevinného vězně. Henry od něj dostane své první otcovské rady, čímž se výrazným způsobem změní jeho život.

Ve stejném roce, kdy byl román Sváteční víkend vydán, se duchovnímu otci Děkujeme, že kouříte a Juno, Jasonu Reitmanovi, podařilo urvat celkem tři nominace na Oscara za film Lítám v tom. O rok dříve obdržela Kate Winslet, po pěti předchozích nominacích, Oscara za nejlepší herečku za snímek Předčítač a Josh Brolin byl nominován na cenu Akademie jako nejlepší herec ve vedlejší roli v kontroverzním filmu Milk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate Winslet se zamiluje do svého únosce. Blíží se další Oscar?