Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Rachel McAdams. Vyděsilo ji přirození Channinga Tatuma

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

3. 11. 2017

Začínala jako řadová pracovnice rychlého občerstvení a hvězdička filmů pro teenagery. Dnes patří mezi uznávané herečky, které si mohou pečlivě vybírat role podle vlastního uvážení.

Kdyby Rachel McAdams nebyla uznávanou herečkou, nejspíš by se prosadila jako královna ledové plochy. Jako malá totiž brzy začala s krasobruslením, ve kterém se jí dařilo. Teprve později v sobě objevila vášeň pro hraní, a i když se jí zdálo studium herectví nejdřív jako vtip, nakonec v tomto oboru získala vysokoškolský titul.

Do povědomí diváků se zapsala nejprve jako protivná královna střední školy Regina Georgová, kterou ztvárnila v komedii Protivný sprostý holky po boku Lindsay Lohan. I přesto, že se nejednalo o žádný klenot, projevil se tady její talent a nabídky se začaly hrnout. V posledních letech jste ji tak mohli vidět ve snímcích Navždy spolu, Hezké vstávání nebo Půlnoc v Paříži.

Na kontě má také dva filmy s tematikou cestování v čase. Prvním bylo drama Zakletý v čase, kde stanula po boku Erica Bany, a momentálně míří do kin v romantické komedii Lásky čas. Tam bude o její srdce usilovat Domhnall Gleeson už 7. listopadu při české premiéře.

1. Práce ve fastfoodu ji bavila

Spousta hvězd začínala v nejrůznějších fastfoodech a restauracích a ani Rachel nebyla výjimkou. Kdysi pracovala u McDonaldu, kde vydržela obdivuhodné tři roky. Sama říká, že to byla skvělá práce, ale asi ne pro ni. „Nebyla jsem moc dobrý zaměstnanec. Jednou jsem rozbila stroj na pomerančový džus,“ směje se.

2. Málem ji kvůli vlasům nepustili přes hranice

Rachel má zvláštní zálibu v různobarevných vlasech a jednou si svůj sen splnila – obarvila se na růžovo. Trochu se jí to ale vymstilo při překračování americké hranice, kde si ji podala úřednice. A nejspíš to nebyla zrovna oddaná fanynka.

„Dost mě potrápila. Řekla mi, abych si už nebarvila vlasy touhle barvou a přestala točit takové pitomé filmy,“ vzpomíná. Byla tak v šoku, že už se ani nezeptala, které má konkrétně na mysli: „Byla jsem ráda, že mě nakonec vůbec nechala přes hranice projít.“

FOTO: Rachel McAdams - Protivný sprostý holky - Paramount Pictures

Takhle začínala jako sexy utiskovatelka slabších a ošklivých. Zdroj: Paramount Pictures

3. Je posedlá poznámkami

V dospívání prý trpěla mírnou obsesí, co se týče mytí rukou. Stejně zapáleně si pak dělala poznámky všude, kde to jen bylo možné. „Když mi bylo osmnáct, měla jsem brigádu jako průvodce v New Yorku. Nikdy předtím jsem tam ale nebyla, tak jsem strávila celou noc studováním knih. Druhý den jsem přišla do práce s poznámkami napsanými po celých rukách,“ říká herečka.

Také kolegové její posedlost poznámkami se smíchem komentují. „Při natáčení filmu Zakletý v čase jsem nakoukl do jejího scénáře. Měla mnohem víc poznámek než já, dost mě to vyděsilo,“ tvrdí její herecký partner Eric Bana.

4. Herečka, která nemá televizi

Ve filmu Hezké vstávání ztvárnila Rachel mírně workoholickou producentku ranního televizního pořadu. Ve skutečnosti ale vůbec nevlastní televizi, takže musela kvůli natáčení chodit do zákulisí různých pořadů, aby věděla, jak to vůbec chodí. Jeden z moderátorů se nechal slyšet, že se chovala od první chvíle jako skutečná reportérka: „Dávala nám dobré otázky ohledně celého procesu natáčení, jak co funguje nebo jak vytváříme jednotlivé reportáže.“

FOTO: Channing Tatum a Rachel McAdams - Navždy spolu - Falcon

Jak jen mohla zapomenout, že je tenhle fešák její manžel. Zdroj: Falcon

5. Zachránila štáb před utonutím

Když zjistila, že má ve filmu Nesvatbovi ztvárnit postavu, která je odborníkem na plavbu, dobrovolně si udělala kapitánské zkoušky. Údajně se tak stala spasitelkou celého štábu, když se několikrát při natáčení strhla bouřka a ona je všechny dokázala dostat bezpečně zpátky na břeh.

6. Překvapilo ji falešné přirození

Jedna z jejích oblíbených historek z natáčení zase pochází z filmu Navždy spolu, kde si zahrála ženu s amnézií, která si nevzpomíná na vlastního manžela (Channing Tatum). Při natáčení jedné scény, kde měl před ní stát nahý, dostal jako rekvizitu umělé přirození. „Ten údiv a šok nebyly hrané. Nevěděla jsem, že je to jen rekvizita, a tak jsem si jen v duchu říkala: Páni, je to vážně ono? Ten rozměr byl vážně absurdní,“ směje se Rachel.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 zajímavostí o Rachel McAdams. Vyděsilo ji přirození Channinga Tatuma