Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Protivný sprostý holky: Středoškolská džungle je plná chyb

Redakce

Redakce

20. 8. 2011

FOTO: Protivný sprostý holkyVtipná studentská komedie o nelítostném prostředí střední školy, kde být šprtem, kterého baví matematika, znamená bojovat o přežití každý den. I sem se však chybička vloudila…

Na první pohled roztomilé dívenky, Zdroj: distributor filmu

Do středoškolské divočiny úplně poprvé ve svém životě vstupuje sympatická šestnáctka Cady Heronová (Lindsay Lohan), která díky svým rodičům zoologům vyrostla v africkém buši a myslí si, že o zákonech džungle ví všechno. Jak se ale zmýlila, zjišťuje hned první den, kdy se stane terčem posměchu všech spolužáků.

Po čase se však díky novým přátelům Damianovi (Daniel Franzese) a Janis (Lizzy Caplan) rychle zorientuje a překvapivě brzy se dostane na vrchol celé hierarchie, především díky účelovému přátelství s místní včelí královnou, půvabnou a všemi obdivovanou Reginou (Rachel McAdams).

Cady ale brzy přijde na to, že Regina je zákeřná a lstivá a rozhodne se ji vystrnadit z jejího pracně vydobytého trůnu. K tomu však musí využít Reginina přítele Aarona (Jonathan Bennett) a podobné metody pomluv, které používá i Regina. Jenže tím se jí začíná čím dál tím víc podobat…

Chyby ve filmu

1. Po halloweenské párty jde Cady v převleku za Damianem a Janis. Damian se jí lekne a vysype všechen popcorn z mísy. V dalším záběru je však popcorn v míse zpátky. To ho tedy stihl hodně rychle posbírat.

2. Všimněte si, že když ředitel školy představuje Cady ve třídě, množství koblih na lavici se během záběrů různě mění. Chvíli jsou tam koblihy dvě, chvíli vůbec žádné.

Bezedná mísa, Zdroj:archiv

3. Když se na večírku potká opilá Cady s Aaronem ve svém pokoji, položí kelímek s pitím na hromadu CD. Pozorným divákům ale neunikne, že v dalším momentu je kelímek na jiné, menší hromádce s cédéčky, která je navíc poskládaná úplně jinak než v předchozím záběru.

4. První den ve škole vrazí Cady do matikářky Norburyové, která se poleje kávou. Dobře si prohlédněte učitelčiny kalhoty. V jednom okamžiku jsou totiž hnědé a v dalším najednou uhlově černé.

5. Při návštěvě u Reginy položí Karen na barový pult svou kabelku hned dvakrát. Napoprvé se to nezdařilo?

6. Když se Cady po prvním školním dni vrací domů, její otec pokládá rozečtenou knihu na notebook a zdraví ji. O chvíli později je ale kniha na stole a o notný kus dál, než byla původně.

7. Sledujte Regininy vlasy těsně předtím, než ji srazí autobus. Nejprve má cop hozený přes rameno, ale hned v dalším záběru jako by zmizel. Že by tak rychle měnila účesy?

Bleskurychlý převlek paní učitelky

8. Když se Cady po matematické olympiádě objeví na školním plese, přes rukáv dlouhé bundy nevidíme její ruce. V další vteřině má ale jeden rukáv ohrnutý.

9. Na začátku filmu se Cady před školou loučí s rodiči a když vkročí do silnice, málem ji srazí autobus. Její matka zděšeně vykřikne, ale když ji zabere kamera, vidíme, že jen bezhlesně otevírá ústa.

10. Když Plastics procházejí obchoďákem, můžete hned za nimi zahlédnout stánek Bell Mobility. Tyto stánky byste však v amerických obchodních domech hledali marně, existují totiž jen v Kanadě.

Protivný sprostý holky (Mean Girls)

Komedie/Drama
USA/Kanada, 2004, 93 min

Režie: Mark Waters
Hrají: Lindsay Lohan, Tina Fey, Lizzy Caplan, Lacey Chabert, Rachel McAdams, Daniel Franzese, Amanda Seyfried, Amy Poehler, Jonathan Bennett

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Protivný sprostý holky: Středoškolská džungle je plná chyb