Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Rebel Wilson: Herečkou se stala díky halucinaci z malárie

Veronika Jílková

Veronika Jílková

23. 12. 2012

Rebel Wilson je herečka pocházející z Austrálie, kde byla i se svými třemi sourozenci vychovávaná profesionálními psovody. Pojďme se ale podívat na to, proč je tak oblíbenou osobností.

Cesta zpěvačky se Rebel Wilson vyplnila. Zdroj: Bontonfilm

Šestadvacetiletá herečka se do paměti diváků zapsala především díky své komičnosti, kterou předvedla například ve filmech Pařmeni, Holky na tahu nebo v nově vycházejícím muzikálu Ladíme! V Austrálii je známá ze seriálu Pizza, vytvořeného v roce 2003. Její další zkušenosti pocházejí ze seriálu Pravidla zasnoubení nebo Workaholics.

1. Akademický život a herecká vidina

„Vždy jsem měla ráda matematiku a dokázala jsem pracovat s čísly – rozuměli jsme si,“ prozradila herečka o svém původním pohledu do budoucna. Studovala na akademii v Novém Jižním Walesu práva a umění. Změna přišla, když jeden rok pobývala v jižní Africe. Zde onemocněla malárií, která měla za následek halucinace a vidiny. V jedné z nich viděla Rebel Wilson samu sebe jako herečku, která vyhrála Oscara. Od té doby věděla, že to je cesta, kterou se následující roky bude ubírat. Dobře udělala!

2. Scenáristika jí není cizí

V roce 2002 napsala Rebel muzikál The Westie Monologues, který byl produkován v Sydney. Její další scénáře byly Spunks a Confessions of an Exchange Student. V lednu letošního roku byla navíc přizvána k napsání scénáře ke komediálnímu seriálu Super Fun Night, který bude produkovat stanice CBS.

video
play-sharp-fill

3. Oblíbenkyně Lady Gaga

Letos v říjnu v The Tonight Show Rebel zazpívala píseň Edge of Glory od Lady Gaga. A co na to samotná zpěvačka? Rozhodně byla unesená z její energie a celkového provedení. Později na Twitteru zveřejnila komentář, že se jí představení velice líbilo, především humor samotné Rebel.

4. Ráda se tulí ke zvířatům

Rebel nedávno zveřejnila fotografie z návštěvy rodné krajiny v Austrálii. Protože teď žije v Hollywoodu, po jejím domově se jí jistě stýská. Fotky pocházejí z přírodního parku, kde se bavila s koalami a klokany a objímala je.

5. Casting do Glee

Herečka, a díky muzikálovému filmu Ladíme! víme i zpěvačka, se pokoušela dostat i do seriálu Glee. Přestože nebyla vybrána (těžko říct, proč Ryan Murphy neviděl v Rebel tu pravou Glee osobnost), nebrala to jako porážku, ale příležitost se zviditelnit v jiných projektech.

V Holkách na tahu se objevila po boku Kirsten Dunst. Zdroj: EEAP Distr.

Což rozhodně nebylo na škodu, když si připomeneme film Holky na tahu, kde hrála jedinou ze čtyř kamarádek, která se dokázala vdát, přestože to nebyla kočka jako ostatní tři. Nebo její lehce zaostalá role v Jak porodit a nezbláznit se rozhodně dodala filmu šmrnc. Rebel je zkrátka moderní herečka, která do filmu vnese energii, vtip a svěžest. Snad jí to ještě dlouhá léta vydrží.

„Nikdy jsem si nedokázala představit, že bych žila v Americe, abych mohla točit všechny tyto filmy,“ řekla pro MTV, „měla jsem to štěstí, že jsem byla obsazená do Holek na tahu, což mi přineslo další nabídky a neustálé obsazování do nových rolí. Je to tak neskutečné!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Rebel Wilson: Herečkou se stala díky halucinaci z malárie