Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

RECENZE: Jak porodit a nezbláznit se je plný mamin, se kterými lomcují hormony

Nela Christovová

Nela Christovová

20. 6. 2012

Když se Cameron Diaz a Jennifer Lopez sejdou v jednom filmu, je jasné, že půjde o rozjuchanou komedii. Tentokrát ale bude řeč o dětech.

Hollywoodské hvězdy Cameron  Diaz a J.Lo už dospěly do fáze, kdy svého Pana Božského potkaly. Tedy alespoň na filmovém plátně. Obě už nejsou nejmladší, biologické hodiny tikají, a tak místo věčného nahánění chlapů začínají řešit závažnější témata. Děti.

Režisér Kirk Jones za sebou zatím nemá mnoho velkých počinů, přesto jsou všechny hodnoceny víceméně kladně. Jeho parketou jsou komedie, stojí za filmy jako Nedovo zázračné vzkříšení nebo Kouzelná chůva Nanny McPhee.

Tvůrci to rozjeli ve velkém a rovnou nám představují pět párů, které se zničehonic musí potýkat s nástrahami rodičovství. Nečekané početí poprvé, nečekané početí podruhé, potřetí, počtvrté, originalitě se tu opravdu meze nekladou.

FOTO: Jak porodit a nezbláznit se

Ťuťu, mimí… Dvojitá dávka romantiky míří do kin. Zdroj: distributor filmu

A tak se setkáváme s klasickými těhotenskými problémy. Hormony, nateklé kotníky, nejistota na obou stranách… Všemu asi vévodí nádherná scéna Cameron Diaz, která, jak už to bývá, si ublinkne v tu nejnevhodnější chvíli. Její postava Jules musí být zrovna televizní hvězdou, takže její ztrapnění vidí jenom půlka Ameriky. A dalších pár milionů lidí na youtube.

Když naráz porodí horda mamin

Aspoň že poslední pár ztělesněný Holy (Jennifer Lopez) a Alexem (Rodrigo Santoro) se rozhodl adoptovat. Cílem režiséra Kirka Jonese bylo zřejmě ukázat, jakých podob může nabrat neplánované rodičovství, jenže nakonec všechno skončilo naprosto stejně nudně.

Ať už k tomu špuntovi přijdete jakkoliv, musíte se potýkat se stejnými překážkami, které samozřejmě přicházejí v tu samou chvíli. Problémem téhle komedie je, že si scenáristé nijak nerozfázovali, kdy přijde vrchol zápletky u jednotlivých párů. Když už má nastat drama, tak přece u všech najednou!

[youtube_660]1eB1mTRSFQ0[/youtube_660]

Jenže to znamená, že se taky ve stejnou chvíli vůbec nic neděje. A tak se to střídá až do konce, kdy film završí synchronizovaný porod hlavních adeptek. Nic pro slabší povahy, ačkoliv ve srovnání s  nechutným porodem v nafukovacím bazénku ze Záložního plánu jde ještě o decentní scénu.

Tyto filmy nepojí jen Jennifer Lopez, která v obou vyfasovala dětichtivou roli, ale i dobrá polovina konceptu – holka chce dítě, kluk si není jistý, s holkou cloumají hormony, kluk se může zbláznit. Jedinou novinkou tak je, že v Jak porodit a nezbláznit se vystupuje víc párů, jejichž osudy se různě prolínají, ale celkově jde jen o slabou americkou variaci Lásky nebeské.

FOTO: Jak porodit a nezbláznit se

Taťkové v akci vám ukážou, jak se o děti starají opravdoví borci. Hlavně si z nich moc nebrat příklad.

Za zmínku stojí i svérázný Klub otců, který se otevřeně inspiroval slavným Klubem rváčů. Tihle taťuldové se sice vzájemně nemlátí, ale potomci v jejich rukou nejsou zrovna v bezpečí. Vlastně je malý zázrak, že se jim pokaždé podaří vrátit domů děti se stejným počtem končetin. Už z podstaty téhle nesourodé skupinky se dá vymyslet spousta zvrhle zábavných scén se spoustou padajících a zapomenutých prťat, místo toho ale abychom vtip hledali pod lupou. Co se ale vyvedlo, je svěží hudba, která střídá jednu popovou hitovku za druhou.

Herecké výkony nejsou nijak oslnivé, ale tyhle dámy mají v popisu práce náležitě přehánět a afektovaně vyvolávat sérii hádek kvůli každé maličkosti jen proto, aby je pak zakončily jakousi pseudovtipnou pointou. Pokud vybíráte film podle stupně humoru, radím vybrat si raději Diktátora.

Jak porodit a nezbláznit se (What to Expect When You’re Expecting)

Komedie / Drama / Romantický
USA, 2012, 110 min

Režie: Kirk Jones
Hrají: Anna Kendrick, Elizabeth Banks, Cameron Diaz, Brooklyn Decker, Jennifer Lopez, Dennis Quaid, Joe Manganiello, Rodrigo Santoro, Chace Crawford, Thomas Lennon

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Jak porodit a nezbláznit se je plný mamin, se kterými lomcují hormony