×
TOPZINE.cz

5 zajímavostí o Owenu Wilsonovi: Kariéru odstartoval podnapilý v baru

Na první pohled působí jako typický romantický hrdina, který je pro lásku schopen udělat cokoli na světě. Jaká je ale Owenova pravá tvář?

FOTO: My dva a křen - Owen Wilson - Universal Pictures
To ne! Na svůj nos si znovu sáhnout nenechám. Zdroj: Universal Pictures

Charismatický herec s přelomeným nosem dnes patří mezi známé komiky. Pány rozesmál například v komediích s Jackiem Chanem Tenkrát na východě a Rytíři ze Šanghaje, dámy zase rozněžnil ve všech romantických komediích jako Marley a já svým odzbrojujícím úsměvem. Skoro se až nechce věřit, že mu pomalu ale jistě táhne na padesát.

Už příští měsíc zamíří do kin se svým nejnovějším filmem Stážisti, kde se Owen Wilson společně se svým kolegou snaží dokázat svému okolí, že nejsou stárnoucími nemoderními obchodníky tak, že se přihlásí na stáž ve firmě Google. A my vám můžeme ukázat jeho nestárnoucího ducha alespoň pár zajímavostmi ze života.

1. Owen, postrach okolí

Při pohledu na tohoto sympatického blonďáka vás možná napadne, že měl jako dítě perfektně nažehlenou košili, k uškrcení pevně utáhnutého motýlka a nalakované polobotky. O Owenovi je ale známo, že byl pěkné kvítko. Po tom, co byl kvůli krádeži výsledků matematického testu vyhozen ze školy a provedl pár dalších hloupostí, ho museli rodiče dokonce poslat na vojenskou školu.

Ta mu brzy otevřela oči. Tvrdý režim zapůsobil a on psal domů prosebné dopisy, aby si jej rodiče vzali zpátky. A když byly po dvou letech jeho prosby vyslyšeny, okamžitě se sám přihlásil na studium angličtiny a scenáristiky.

2. Natočil film o svých eskapádách

Na výše zmíněné studium se sice dostal, nicméně mu pokorné chování dlouho nevydrželo. Po seznámení se svým novým spolužákem Wesem Andersonem se šli opít do nejbližšího baru, objednali si striptérky a v podroušeném stavu si slíbili, že spolu natočí film. Slib ovšem dodrželi i přes nepříjemnou kocovinu a nakonec vznikl krátký snímek Bottle Rocket, který natočili na základě Owenových vylomenin na střední škole.

Bottle Rocket se nakonec o dva roky později dočkal i svého velkého uznání. Producentům Sundance festivalu se natolik zalíbil, že bylo oběma přátelům nabídnuto natočení celovečerního filmu podle jejich krátkého skeče.

3. Je pyšný na svůj nos

Do zajímavostí není možné nezahrnout jeho největší poznávací znamení – nos. Ten Owenův byl pohmožděn hned dvakrát při hraní amerického fotbalu a je tak specificky zlámaný, že ve výsledku vlastně působí přirozeně. Sám herec přiznává, že je nos jeho obchodní značka a že by na sobě nenarovnal jedinou kůstku: „Byl bych blázen, kdybych ze svého specifika udělal nudný hollywoodsky nos, jaký má každý.“

4. Je členem hollywoodské sekty

Ale nebojte, nejde o sektu v pravém slova smyslu, jedná se o tzv. Frat Pack. Tak novináři přezdívají skupině herců, kteří se velmi často objevují ve filmech spolu. Kromě Owena je členem také jeho bratr Luke, Will Ferrell, Jack Black, Vince Vaughn a Ben Stiller.

Hm, kočka! Chudák ani netuší, že ji hned odkopnu. Zdroj: Columbia Pictures
Hm, kočka! Chudák netuší, že ji hned odkopnu. Zdroj: Columbia Pictures

V nově chystaných Stážistech si sice opět zahraje s Vincem Vaughnem, ale přesto je jeho nejčastějším partnerem Ben Stiller, který stál u počátků jeho kariéry a často ho obsazoval do svých filmů.

5. Má problém s chováním k ženám

Owen v sobě ani dnes nezapře svou temnější stránku. Co se týče milostného života, nechal se dokonce inspirovat filmem Jak ztratit kluka v 10 dnech (kde si mimochodem zahrála jeho bývalka Kate Hudson). „Nemám problém ženu sbalit, ale pak se jí zbavit, tomu říkám umění,“ šokuje herec svým přiznáním.

„V Cosmopolitanu vyšel článek Sedm znamení, že vás chce opustit. Doslova jsem ho zhltnul a pak jsem schválně dělal každý z bodů, aby to mé přítelkyni došlo a rozešla se se mnou. Třeba jsem se nechal přistihnout, jak onanuju nad erotickým časopisem, nebo jsem při sexu vykřikoval jméno své bývalé. Nakonec se se mnou vážně rozešla. Byl jsem fakt rád, že ten článek vyšel,“ uzavírá herec téma svého podivného jednání se ženami.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..