Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Hanebných panchartech: Pomohla jim Hannah Montana

Eliška Nová

Eliška Nová

23. 9. 2012

Hanebný pancharti se řadí mezi nejúspěšnější filmy Quentina Tarantina. Chcete vědět, co mají společného právě oni a Hannah Montana?

Postrach všech nácků. Zdroj: Bontonfilm

Zapomeňte na chvíli na hodiny dějepisu. Druhá světová válka vypadá podle Quentina Tarantina úplně jinak. Poručík Aldo Rain a jeho vojenská jednotka jsou největším postrachem nacistů. Jejich úkolem je totiž jediné, a to zlikvidovat je jednoho po druhém.

1. Sandler a DiCaprio

Umíte si představit Hanebný pancharty s Adamem Sandlerem a Leonardem DiCapriem? Ne? Tak to zkuste. Quentin Tarantino chtěl Sandlera obsadit do role Donnyho Donowitze, kterého nakonec hrál Eli Roth. Sandler musel odmítnout kvůli natáčení Komiků. Na DiCapria zase padla první volba pro roli Hanse Landy. Ano, Landy, kterého tak nezapomenutelně ztvárnil Christoph Waltz. A to proto, že se Tarantino rozhodl, že roli by měl dostat německy mluvící herec.

2. Aldo Raine

Jméno postavy Brada Pitta Aldo Raine je pocta herci a veteránovi druhé světové války Aldo Rayovi a zároveň také postavě z filmu z roku 1977 Bez slitování, Charlesovi Raneovi. Na filmu se také podílela Johanna Ray, bývalá manželka veterána.

3. Bez svastik

Na všech německých propagačních materiálech k filmu byly odstraněny nebo zakryty hákové kříže. Distributor si totiž nebyl jistý, zda by neporušil německý zákon o zobrazování nacistických symbolů.

4. Hannah Montana

K tomu, aby se Eli Roth dostal do role jednoho z Bastardů – toho s pálkou – stačily dvě věci. V jednom rozhovoru prohlásil, že „vlněné spodní prádlo způsobuje, že chcete zabít kohokoli“. V jiném rozhovoru zase řekl, že jeho přítelkyně mu do iPodu tajně nahrála hudbu z Hanny Montany. Při jejím poslechu se pak mohl hned vcítit do role násilného Bear Jew.

Tak co myslíte? Byl by DiCaprio lepší?

5. Bude Kruger zvládat německý akcent?

Diane Kruger pěkně zmátla Tarantina, který si myslel, že je Američanka. Dokonce pochyboval, že zvládne německý akcent. Až při konkurzu zjistil, že Kruger je Němka a rozhodně nemá problém s přízvukem. Ani v angličtině, ani v němčině.

Hanebný pancharti (Inglourious Basterds)

Dobrodružný/Válečný/Drama
USA/Německo, 2009, 153 min

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger, Gedeon Burkhard, Jacky Ido, B. J. Novak, Omar Doom, August Diehl, Denis Menochet, Sylvester Groth, Martin Wuttke, Mike Myers

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Hanebných panchartech: Pomohla jim Hannah Montana