Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Charlize Theron. Zblízka viděla otcovu vraždu

O Charlize Theron režiséři svorně prohlašují, že je jednou z nejuniverzálnějších hereček v branži, protože se dokáže vyřádit téměř v jakékoli roli. A to přitom její kariéra začala hysterickým záchvatem v bance.

Herečka s jihoafrickými kořeny své dětství strávila na farmě. Vstávala brzy, dojila krávy a jejím mateřským jazykem byla afrikánština. V šesti letech ale propadla baletu, začala se učit anglicky a pomalu začala věřit v lepší život, než byl ten na venkově. Současně se věnovala baletu i modelingu, a když přišlo zranění kolene, rozhodla se dát na radu své matky a zkusit herectví. A udělala dobře.

Dnes patří Charlize Theron k vyhledávaným herečkám a na kontě má desítky filmů, které se pohybují v rozmezí akčních snímků (Loupež po italsku), přes dramata (Pravidla moštárny) až po romantické komedie (Listopadová romance), a dokonce i fantasy (Sněhurka a lovec).

Její nejvýraznější rolí však dosud zůstává biografický příběh Zrůda, kde se změnila k nepoznání a za svůj výkon obdržela Oscara.

Už brzy ji můžete vidět ve westernové komedii Všechny cesty vedou do hrobu, která má v kinech premiéru 12. června.

1. Její matka zabila otce

Smrt jednoho z rodičů dítě vždy poznamená, ale v případě Charlize to zašlo do extrému – viděla totiž na vlastní oči, jak ho zastřelila její matka. Těsně před tím, než měla šestnáctiletá Charlize odletět do Milána díky výhře v modelingové soutěži, se jeden večer vrátil otec opilý a svou rodinu ohrožoval zbraní. O chvíli později jej v sebeobraně zastřelila matka.

„Když otce odvezli, pochopila jsem, že už nikdy nebudu ta bezstarostná holka, co jsem bývala,“ vzpomíná herečka. „Mezi mnou a maminkou je od té noci velmi silné pouto a obě víme, že už nikdy nedovolíme, aby jedné z nás někdo ubližoval. Přesto jsem cítila, že musím odjet, jak jsem původně plánovala. Nechtěla jsem matku nechat samotnou, ale chtěla jsem poznat i něco jiného než naši farmu,“ hájí své rozhodnutí.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Sněhurka a lovec

Zlou královnu ztvárnila ve Sněhurce, která momentálně chystá pokračování. Zdroj: Bontonfilm CZ

2. Hysterie jí zajistila kariéru

Když přišla ke zranění, které jí znemožnilo taneční kariéru, matka jí poradila, aby se vydala do Kalifornie. Tam Charlize chvíli živořila a snažila se najít si práci. V zoufalství se pak rozhodla jít do banky a nechat si proplatit poslední šek z newyorského focení. Tamní úředník jí ale peníze odmítl proplatit, protože byly z jiného státu, a tak Charlize vybouchla a předvedla pěknou scénu.

To se ale ukázalo víc než užitečným. Šek jí nejspíš neproplatili, ale dostala vizitku od muže stojícího za ní – vyhledávače talentů Johna Crosbyho, který se stal jejím agentem a slíbil jí velkou kariéru. A své slovo splnil, nemyslíte?

3. Pro natáčení udělá všechno

Když Charlize začala v roce 2003 natáčet film Zrůda, nejspíš by jí nenapadlo, že za roli s nadváhou a navíc bez obočí získá Oscara. Herečka totiž musela kvůli roli masové vražedkyně Aileen přibrat 15 kilo, přestala o sebe pečovat, na vlasy maximálně používala záměrně mastící přípravky a v maskérně pokaždé strávila několik hodin. Na tvář jí tam dokonce stříkali i umělý latex a následně ho sušili fénem, aby dosáhli nevzhledné pleti.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Zrůda

Že byste téhle ženě nepodali ani ruku? No, vidíte, ona v ní za tuhle roli třímá Oscara. Zdroj: Newmarket Film Group

„Také mi vyškubali všechno obočí, a když dorůstalo, odbarvovali ho, protože Aileen skoro žádné neměla. Pak ještě zvýraznění nosu, falešné pihy a spousta dalšího. Bylo to peklo,“ vzpomíná herečka, která si před dvěma lety pro změnu ostříhala vlasy na ježka kvůli roli v akčním filmu Mad Max 4: Fury Road. Ten by měl mít u nás premiéru příští rok v květnu.

4. Chce legální svatby homosexuálů

Sama Charlize říká, že na štěstí žádný papír nepotřebuje a instituce manželství jí přijde zastaralá. Přesto hrdě prohlašuje, že se sama vdá až tehdy, kdy se budou moci legálně brát i homosexuálně orientovaní lidé.

„Pro mě samotnou to až tolik neznamená, ale osobně bych se nemohla vdát, kdybych zároveň věděla, že mí přátelé z řad gayů a lesbiček touží po manželství taky, ale vzít se nemůžou. Chci žít v zemi, kde mají všichni stejná práva,“ rozčiluje se herečka.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Prometheus

V Prometheovi dokázala, že je dobrá herečka na Zemi i v kosmu. Zdroj: Bontonfilm CZ

5. Radši dítě adoptovat než mít vlastní

Charlize Theron by s otěhotněním neměla mít problémy, přesto se před dvěma lety rozhodla, že nebude čekat na toho pravého a dítě si pořídí sama. Adoptovala proto Jacksona, kterému prý brzo přibude bratříček nebo sestřička.

„Na světě je tolik nechtěných dětí a je naší povinností se o ně postarat,“ prohlásila. Momentálně zkoumá možnosti adopce v Jižní Africe, odkud sama pochází, a chtěla by, aby byl mezi případnými sourozenci co nejmenší věkový rozdíl.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Charlize Theron. Zblízka viděla otcovu vraždu