×
TOPZINE.cz

Loupěž po italsku z roku 1969 se stala nejoblíbenějším britským snímkem

Film z roku 1969, který vyhrál v oblíbenosti filmových fanoušků v Anglii, vítězí i s hlavní hvězdou Michaelem Cainem, který zde ztvárnil roli propuštěného zlodějíčka z vězení Charlieho Crokea. Do našich srdcí se ale možná zapsal spíše Mark Wahlberg ve stejnojmenném filmu z roku 2003.

Michael Caine ve filmu Italian Job z roku 1969 Zdroj: distributor filmu

Herec Michael Caine (Slečna drsňák, Počátek) je považován za nejlepšího herce v nejoblíbenějším anglickém snímku Italian Job. Tato akční komedie o chlápkovi, který hned po propuštění z vězení chce opět provádět nějakou lumpárnu, se 15% Angličanům jeví jako nejlepší snímek, jaký byl vůbec natočen. Caineova postava Charlie vymyslí chytrý plán, ve kterém využije zablokování dopravy, což známe i z roku 2003 právě s Markem Wahlbergem. Společně s Charlize Theron natočili akční thriller, kde je vše do posledního detailu vymyšleno. Loupeže, nástrahy i triky.

V roce 2013 se můžeme těšit na pokračování tohoto akčňáku s názvem Loupež po brazilsku. Vedle oblíbených hlavních hvězd opět uvidíme i Jasona Stathama, Setha Greena nebo Mose Defa. Režie se ujal F. Gary Gray (Vyjednavač, Ctihodný občan).

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..