Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Loupěž po italsku z roku 1969 se stala nejoblíbenějším britským snímkem

Veronika Jílková

Veronika Jílková

24. 1. 2011

Film z roku 1969, který vyhrál v oblíbenosti filmových fanoušků v Anglii, vítězí i s hlavní hvězdou Michaelem Cainem, který zde ztvárnil roli propuštěného zlodějíčka z vězení Charlieho Crokea. Do našich srdcí se ale možná zapsal spíše Mark Wahlberg ve stejnojmenném filmu z roku 2003.

Michael Caine ve filmu Italian Job z roku 1969 Zdroj: distributor filmu

Herec Michael Caine (Slečna drsňák, Počátek) je považován za nejlepšího herce v nejoblíbenějším anglickém snímku Italian Job. Tato akční komedie o chlápkovi, který hned po propuštění z vězení chce opět provádět nějakou lumpárnu, se 15% Angličanům jeví jako nejlepší snímek, jaký byl vůbec natočen. Caineova postava Charlie vymyslí chytrý plán, ve kterém využije zablokování dopravy, což známe i z roku 2003 právě s Markem Wahlbergem. Společně s Charlize Theron natočili akční thriller, kde je vše do posledního detailu vymyšleno. Loupeže, nástrahy i triky.

V roce 2013 se můžeme těšit na pokračování tohoto akčňáku s názvem Loupež po brazilsku. Vedle oblíbených hlavních hvězd opět uvidíme i Jasona Stathama, Setha Greena nebo Mose Defa. Režie se ujal F. Gary Gray (Vyjednavač, Ctihodný občan).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Loupěž po italsku z roku 1969 se stala nejoblíbenějším britským snímkem