Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

8 nádherných žen pod maskou filmových zrůd. Poznáváte své oblíbenkyně?

Redakce

Redakce

9. 5. 2013

Maskérská paleta dokáže zázraky a z dívčiny od vedle v mžiku oka vykouzlí dědičku trůnu. A nebo naopak oslnivou ženu přemění v kreaturu, která vás bude proti vaší vůli navštěvovat ve snech. Podívejte se na ty nejpovedenější přeměny.

Vzhled není prý to nejdůležitější. Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.cz, Zdroj: Distributor filmů

Vzhled není prý to nejdůležitější. Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.cz, Zdroj: Distributor filmů

Charlize Theron – Aileen Wuornos (Zrůda)

A začneme masovou vražedkyní, která – a to činí její příběh ještě smutnějším a drásavějším – na rozdíl od následujících není z jiného světa, naopak kdysi opravdu chodila po zemském povrchu. Charlize Theron ztvárňuje stárnoucí prostitutku Aileen, která, ač si na chleba vydělává obšťastňováním mužů, útěchu nachází spíš v ženském klíně. Řemeslo neopouští právě kvůli lásce k mladé Selby, o to více ale začíná muže nenávidět.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Zrůda

Zdroj: Bontonfilm

FOTO: Stuart Townsend a Charlize Theron ve filmu Hlava v oblacích

Zdroj: Bontonfilm

Liz White – Jennet Humphrey (Žena v černém)

Tento film měl zejména za úkol podat důkaz o tom, že ačkoli se Daniel Radcliffe svých roztěkaných pohybů čerstvě vylíhlého kuřete asi nikdy nezbaví, dokáže zahrát i někoho jiného než Harryho Pottera. A opravdu to dokáže. Sekundovala mu při tom Liz White známá především ze seriálů Life on Mars a The Fixer. Po boku Radcliffa pak představovala děsivý přízrak ženy, která se mstí za křivdy, jež jí byly za života způsobeny, a s nějakou ohleduplností si hlavu rozhodně neláme.

FOTO: Liz White ve filmu Žena v černém

Zdroj: Magic Box

FOTO: Liz White v seriálu Life On Mars

Zdroj: Distributor

Daveigh Chase – Samara (Kruh, Kruh 2)

Tuhle proměnu lze asi dodnes považovat za nejobdivuhodnější dílo mistrů na zkrášlování (nebo naopak zohyzďování), protože než fotka skutečné Daveigh Chase obletěla svět, málokdo si pod hypnotickou silou Kruhu dokázal představit, že by ta malá zrůdička mohla ve skutečnosti vypadat jinak. Nad zjištěním, že se pod nánosem mrtvolnosti a hnusu skrývá tak rozkošné stvoření s růžovými tvářičkami, leckomu spadla čelist.

FOTO: Daveigh Chase ve filmu Kruh 2

Zdroj: Universal Pictures

FOTO: Daveigh Chase ve filmu S. Darko

Zdroj: Distributor filmu

Rebecca Romijn, Jennifer Lawrence, Morgan Lily – Mystique (X-Men sága)

Bytost Mystique není tak úplně monstrum, a pokud zahlédnete v šeru její siluetu, pravděpodobně s vaším tělem provede větší zázraky než jen blažený úsměv na tváři. Nechtěli bychom, aby naše resumé této krásky vyznělo rasisticky vůči mutantům, ale po podrobnějším prozkoumání modrého šupinatého těla se zřejmě rozhodnete dál než za úsměv ani nezacházet.

FOTO: Rebecca Romijn ve filmu Femme Fatale a v sáze X-Men

Zdroj: Warner Bros,

Rebecca Romijn musela snést pětihodinové nanášení nové kůže v prvních třech dílech X-Menů. O pár let později si stejnou očistou procházela Jennifer Lawrence v První třídě coby pubertální Mystique neschopná se smířit se svým modrým vzhledem.

FOTO: Jennifer Lawrence jako Raven a jako Mystique ve filmu X-Men: První třída

Zdroj: Bontonfilm

A jelikož se v témže filmu setkáme i s dětským já budoucí nebezpečné mutantky, zahalili maskéři do modré i teprve desetiletou Morgan Lily, kterou znáte z dramat Zázraky se nedějí nebo Má mě rád, nemá mě rád.

FOTO: Morgan Lily ve filmu Má mě rád, nemá mě rád a ve filmu X-Men: První třída

Zdroj: Magic Box, Bontonfilm

Shannon Lucio – Věštkyně (Once Upon a Time)

A na závěr se zaměříme na zneklidňující bytosti, které vídáme v seriálech. Shannon Lucio se objevila sice pouze v jedné epizodě druhé série úspěšného pohádkového seriálu Once Upon a Time, ale příznivce mladší deseti let postrašila s přehledem.

Ty starší spíš až po vyvolání asociace s filmem Faunův labyrint a postavou pojídače dětí, který rovněž vidí svět, nebo spíš potravu, rukama. Lucio patří k mladým herečkám, které se chytají každé příležitosti a na zlomovou roli stále čekají. Pamatovat si ji ale můžete z filmu Světlušky v zahradě či ze seriálu Útěk z vězení.

FOTO: Shannon Lucio v seriálu Once Upon a Time

Zdroj: Distributor seriálu

FOTO: Shannon Lucio v seriálu Útěk z vězení

Zdroj: Bontonfilm

Gwendoline Christie – Brienne z Tarthu (Hra o trůny)

Další situace, kdy postavu zváti zrůdou je více než zavádějící (příznivci seriálu Hra o trůny naopak ví, že čest Brienne z Tarthu je čistší než slovo boží), ale jelikož se jedná o ukázkový příklad dokonalé proměny půvabné ženy na babochlapa, v našem výběru si své místo zaslouží.

FOTO: Gwendoline Christie v seriálu Hra o trůny

Zdroj: Magic Box

FOTO: Gwendoline Christie v seriálu Wizards. vs. Aliens

Zdroj: BBC Wales

Naomi Grossman – Pepper (American Horror Story)

Tato charismatická dáma si je zřejmě také velice dobře vědoma toho, že se jen stěží kdy stane představitelkou femmes fatales s očima panenek. Zbývají na ni zkrátka ty ostatní.

Ale na druhou stranu, zatímco tváři Lizzie Brocheré, Naominy líbezné kolegyně z American Horror Story, hrozí bez dalších krůčků úpad v zapomnění, na poněkud znepokojivou Pepper a její větu ,,Play with me…“ asi nikdo z fanoušků tohoto strašidelného seriálu jen tak nezapomene.

FOTO: Naomi Grossman v seriálu American Horror Story

Zdroj: Distributor seriálu

FOTO: Naomi Grossman v talk show ClevverNews

Zdroj: Reprofoto YouTube.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 nádherných žen pod maskou filmových zrůd. Poznáváte své oblíbenkyně?