×
TOPZINE.cz

Autor Médi a Griffinů chystá novinku. Vydá se v ní na Divoký západ

FOTO: Seth MacFarlane Mark Wahlberg Ted
Nerozlučné duo. Zdroj: Bontonfilm

Poté, co dobyl televizní obrazovky s Griffinovými a v létě zazářil v kinech s debutovým Méďou, Seth MacFarlane rozhodně nezahálí. Plnou parou začal připravovat scénář s westernovou tematikou.

FOTO: Seth MacFarlane Ted
Role plyšového medvěda byla pro Setha MacFarlanea průpravou na postavu westernové hrdiny. Zdroj: Bontonfilm

Poetika Setha MacFarlanea, stojícího za animovanými sitcomy Griffinovi, Cleveland Show a American Dad!, překvapivě získala hordu příznivců, jejichž okruh se rozšířil po prázdninové premiéře komedie Méďa s Markem Wahlbergem. Jeho zařazení mezi současné nejúspěšnější komediografy potvrdila i zvednutá rukavice v podobě moderování příštího oscarového ceremoniálu.

MacFarlane však nechce spát na vavřínech a před několika dny ohlásil práci na novém projektu. Z jeho rukou se rodí scénář westernové komedie A Million Ways to Die in the West, která bude s notnou příměsí nekorektního humoru vyprávět o strastiplných životních podmínkách Divokého západu.

Přečtěte si recenzi předchozího filmu Setha MacFarlanea, Méďa

Novinkou se MacFarlane spolu se svými spoluscenáristy chce přihlásit k odkazu slavného komediálního režiséra Mela Brookse, konkrétně westernové parodii Žhavá sedla, která má v USA podobně kultovní status jako u nás Limonádový Joe. Seth by se měl navíc poprvé objevit v jedné z hlavních rolí, a to nejen přítomností svého hlasu.

video

Westernový žánr zažívá právě svou další renesanci, a to nejen díky Tarantinovu Nespoutanému Djangovi, ale i díky premiérovému The Lone Rangerovi s Johnnym Deppem nebo ceněné televizní mini-sérii Hatfieldovi & McCoyovi. Je tedy nejvyšší čas, aby si někdo z hrdinů s kolty proklatě nízko zase jednou vystřelil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..