Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Mad Max 4: Fury Road? Další film o Šíleném Maxovi je na cestě

FOTO: Tom Hardy ve filmu Mad Max 4Další film o Šíleném Maxovi je pomalu na cestě k nám. Čím nás režisér George Miller překvapí tentokrát?

video
play-sharp-fill

Přeci jenom už je to nějaký pátek, co byly natočeny první tři díly tohoto filmu, proto je na místě malé připomenutí.
Prvního Šíleného Maxe jsme se dočkali už roku 1979, v hlavní roli jsme zde mohli vidět Mela Gibsona, který bojoval spolu se svým policejním společníkem s nebezpečnými gangy. Pro ochranu rodiny se však rozhodne své práce vzdát a odjet do Austrálie, avšak to ho obávaného gangu nezbaví tak, jak si myslel.

Pak tu máme pokračování Šíleného Maxe s podtitulem Bojovník silnic z roku 1981. Opět úžasný Mel Gibson v boji se zlem. Tentokrát se vše pohybuje v boji o cenný přírodní zdroj. Zabrání gangu dostat se se zásobami ropy k moři?

Třetí Šílený Max s podtitulem Dóm hromu a rok 1985. Pro změnu příběh odehrávající se ve městě Bartertown a opět plný boje proti zlu. Mezi jednu z hlavních postav v tomto dílu patří i Tina Turner, která je pravou třešničku na dortu tohoto filmu.

Film mohl být hotový už dávno

Uběhlo více než dvacet let, opravdu dlouhá pomlka před natočením dalšího filmu. Film byl sice točený už v roce 2003 v Namibii, ale bohužel kvůli konfliktům byla tvorba filmu pozastavena.

Co nás v něm tedy čeká nového? Po třech dílech je tu změna hlavní role na herce, které se neujal nikdo jiný než  Tom Hardy. Toma jsme mohli v poslední době vidět ve filmech jako Počátek či Temný rytíř povstal. Dále se můžeme těšit také třeba na Zoë Kravitz či Abbey Lee. Toto jméno může být čtenáři povědomé z trochu jiné sféry, a to ze světa  supermodelek, kterých se ve snímku objeví ještě mnohem více.

Premiéra filmu nás čeká v roce 2014. Doufejme, že se roky čekání vyplatily.

Mad Max: Fury Road, Akční / Dobrodružný, Austrálie / USA, 2014, Režie: George Miller, Hudba: Marco Beltrami, Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Zoë Kravitz, Nicholas Hoult, Richard Norton, Rosie Huntington-Whiteley, Abbey Lee, Nathan Jones

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mad Max 4: Fury Road? Další film o Šíleném Maxovi je na cestě