Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Benu Stillerovi: Slavný mrňous parodoval Cruise i Avatara

Ben Stiller patří k hercům, kteří nemají zábrany a dokážou si udělat srandu nejen z aktuálních témat, ale také sami ze sebe. Tentokrát vstupuje do kina s filmem Sousedská hlídka, který si dělá legraci z (ne)patriotních Američanů.

FOTO: Stiller

Ben Stiller ve filmu Fotr je lotr. Zdroj: Universal

Přestože je Ben Stiller známý především jako herec a komik, prosadil se také jako filmový producent a režisér. Jeho začátky však byly doprovázené silnou kritikou a neúspěchy. Ben Stiller se však i přes své zaškatulkování mezi herce z bláznivých komedií nevzdal a všem ukázal, že své místo v Hollywoodu rozhodně má.  V současné době jde do kin film Sousedská hlídka, ve kterém si zahraje po boku Jonaha Hilla, Vince Vaughna a Richarda Ayoade.

1.  Stiller je spratek

Ben Stiller je členem takzvaného spolku Frat Pack (Tlupa spratků) spolu s Willem Ferrellem, Jackem Blackem, Vincem Vaughnem, Stevem Carellem, Owenem Wilsonem a Lukem Wilsonem. Jde o skupinu herců, kteří vystupují v bláznivých komediích, často po dvojicích nebo se ve filmech objeví jako camea. Spolu si však všichni v jednom filmu nikdy nezahráli. Mezi jejich nejznámější filmy patří Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Zoolander, Taková zvláštní rodinka nebo Cable Guy.

2. Velký fanoušek Star Treku

Jako mnoho dalších geeků i Ben Stiller je velký fanoušek fenoménu Star Trek. Dokonce pojmenoval svou produkční společnost Red Hour Films po mimozemské vzpouře, která se objevila v jedné z odvysílaných epizod. Zároveň má na serveru YouTube pilotní epizodu Star Treku, kde paroduje kapitána Kirka.

FOTO: Stiller Zoolander

Zoolander, jeden z filmů Frat Packu. Zdroj: H.C.E.

3. Milionář?

Ben Stiller se také objevil ve známé televizní show „Chcete být milionářem?“. Bylo to v roce 2001 a Stiller odešel s 32 000 dolary, které nakonec putovaly do společnosti Project ALS, jenž se zabývá výzkumem laterální sklerózy. Hrál původně o 250 000 dolarů, ale neznal správnou odpověď. A to ani po využití nápovědy přítele na telefonu, kdy volal své matce, herečce Anne Meare.

4. Stiller jako pandorský Na’vi

V roce 2010 přišel Ben Stiler na předávání Oscarů za nejlepší make-up převlečený za obyvatele Pandory z Cameronova velkofilmu Avatar.  Nalíčený v modré barvě a s dlouhými vlasy byl skoro k nepoznání. Oscara nakonec předal Barney Burmanovi, Mindy Hall a Joelu Harlowovi za film Star Trek.

video
play-sharp-fill

5. Okouzlen Tomem Cruisem

Kromě Star Treku je Ben Stiller také velký příznivec Toma Cruise. V roce 1996 se stali velmi dobrými přáteli. Stiller dokonce v roce 2000 na předávání filmových cen MTV (MTV Movie Awards) parodoval Cruise v krátkém spotu nazvaném Mission: Improbable. Vystupuje zde jako Tom Crooze – Cruisův dvojník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Benu Stillerovi: Slavný mrňous parodoval Cruise i Avatara