Menu
TOPZINE.cz
Apetit

5 nejlepších seriálů roku 2013. Vikingové, špióni a nálož soulože

Redakce

Redakce

27. 12. 2013

S blížícím se koncem roku je na čase sumarizovat a hodnotit  uplynulé období. Jedna z částí audiovizuální tvorby, na kterou se s naší redakcí zaměříme, je tvorba seriálová. V roce 2013 se vynořilo několik nových seriálů a náš článek by vám měl napovědět, které z nich stojí za pozornost.

vikingove-priorita

House of Cards

Politický thriller sleduje intriky Franka Underwooda, jehož cílem je zničení současného prezidenta Spojených států amerických. K tomu mu dopomáhá Zoe Barnes, mladá a ctižádostivá reportérka, jež uzavře s Underwoodem dohodu. House of Cards si podle našeho názoru zaslouží pozornost jak kvůli perfektně napsanému příběhu se slibně se rozvíjející zápletkou, tak i díky perfektnímu hereckému obsazení, jemuž kraluje mistr Kevin Spacey, charismatická Robin Wright a okouzlující Kate Mara.

video
play-sharp-fill

The Americans

Píše se rok 1980 a náš příběh se točí okolo na první pohled běžné americké rodinky Jenningsových. Phillip a Elizabeth jsou majiteli cestovní kanceláře, jejich děti Paige a Henry jsou obyčejnými puberťáky v zemi, jejímž hlavním mottem je svoboda a jejímž hlavním nepřítelem je Sovětský svaz. Jejich povolání, rodina a veřejný život je jen zástěrkou pro jejich skutečné poslání. Oba jsou totiž agenty rozsáhlé špionážní sítě KGB na území Spojených států amerických. Seriál ohromuje tempem vyprávění a získává si diváka i pečlivostí, s níž jsou do příběhu zapracovány skutečné události, jako byl například pokus o atentát na prezidenta Ronalda Reagana. Kvalitní příběh a zpracování navíc korunuje svým hereckým výkonem Matthew Rhys.

video
play-sharp-fill

The Vikings

Jak název napovídá, příběh sleduje severské válečníky a průkopníky, konkrétně osud mladého Ragnara Lothbroka, kterého ztvárnil nadějný australský herec Travis Fimmel. Ragnar je ambiciózní válečník, který se považuje za potomka slavného Odina. Seriál obsahuje krveprolití, ale také zapracovaná historická fakta a napínavé twisty v hlavní zápletce.  Seriál je výtvorem Michaela Hirsta, mezi jehož úspěšná díla se řadí například seriál Tudorovci.

video
play-sharp-fill

Hannibal

Hannibal je kultovní postava literatury, filmového plátna i televizní obrazovky. Jako nejslavnější Hannibal se do pamětí diváků zapsal Anthony Hopkins. Nový televizní seriál však přináší na Hannibala trochu odlišný pohled a nabízí publiku náhled do jeho duše, cílů, osobnosti. Nebude nouze o napětí, o něž se podle scenáristické linky stará hvězda Mads Mikkelsen, kterému úspěšně sekundují Hugh Dancy v roli kriminalistického poradce a Laurence Fishburne jako vyšetřovatel případů.

 

video
play-sharp-fill

Masters of Sex

Někteří o něm říkají, že je to jen porno s propracovanějším příběhem, než u porna bývá zvykem… a ono je to vcelku přesné. Dějová linka, zasazená do 60. let minulého století, se točí kolem Williama Masterse a Virginie Johnsonové, kteří vědecky zkoumají lidskou sexualitu. Samotná zápletka je založena na skutečných událostech, které tito dva vědci zažili a vytvořili, odhaluje jejich komplikovaný a pozoruhodný vztah a také nabízí dostatek humoru. Co je však pro diváka nejzajímavějším prvkem (ano i pro vás) je dostatek sexu… s příběhem… tedy tak trochu.

video
play-sharp-fill

 [poll id=“184″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejlepších seriálů roku 2013. Vikingové, špióni a nálož soulože