Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejlepší filmy února 2012. Vládnou jim vztahy a intriky

První měsíc roku 2012 máme zdárně za sebou. Nyní přichází únor a s ním i filmové novinky na velkých plátnech. O čem budou? O vztazích, intrikách, boji o peníze, ale také o přátelství.

Nákaza postihuje i zamilované, Zdroj: distributor filmu

Nákaza postihuje i zamilované, Zdroj: distributor filmu

Perfect Sense (recenze filmu)

Světem se začíná šířit zvláštní nákaza. Lidé postupně přicházejí o čich, chuť a nakonec i sluch. Jak bude touto skutečností ovlivněn mladý pár (Ewan McGregor a Eva Green), který se do sebe právě zamiloval?

Snímek Perfect Sense s sebou nese ekologické poselství, ale to by ani diváky unavené z amerických agitek rozhodně nemělo odradit. Nezajímá vás, jak si s tímto katastrofickým příběhem poradili evropští tvůrci?

Perfect Sense (Perfect Sense), Drama / Romantický, Německo / Velká Británie / Švédsko / Dánsko, 2011, 92 min, Režie: David Mackenzie, Hrají: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen

[youtube_660]5XWeF3u9q-M[/youtube_660]

Rozchod Nadera a Simin (Nader and Simin, A Separation)

Íránské drama zavede diváka do partnerského sporu. Simin chce opustit se svou dcerou Írán, jenže její manžel Nader se musí starat o nemohoucího otce. Do jejich života ale zasáhne tragická událost.

Film nabízí skvělou možnost náhledu do odlišné kultury. Uvidíme neznámé herce i neznámé prostory a smýšlení. To ale samozřejmě není všechno. Ocenění, která snímek získal, svědčí o tom, že tento iránský příběh se mimořádně povedl a že ohromuje po celém světě.

Rozchod Nadera a Simin (Nader and Simin, a Separation), Írán, 2011, 123 min, Drama, Režie: Asghar Farhadi, Hrají: Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat, Shahab Hosseini, Merila Zare’i, Sarina Farhadi

[youtube_660]KtFprNJmnPM[/youtube_660]

Den zrady (The Ides of March)

Svět politiky přinese mladému tiskovému mluvčímu samé nástrahy. Talentovaný mladík s tváří Ryana Goslinga se zaplete do sítě intrik, manipulací a nejrůznějších vztahů.

George Clooney má na svém kontě další snímek na pozici režiséra a zároveň herce. Další snímek občansky angažovaný. Reakce jsou zatím různé. Neměli by ale prostředí politiky nejlépe posoudit právě sami politici? To se pak ale objektivního hodnocení asi nedočkáme!

Den zrady (Ides of March, The), USA, 2011, 101 min, Drama, Režie: George Clooney, Hrají: Ryan Gosling, George Clooney, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Paul Giamatti, Philip Seymour Hoffman, Max Minghella, Jeffrey Wright, Danny Mooney

[youtube_660]lNHm1uiNIEI[/youtube_660]

Signál

Vojtěch Dyk a Kryštof Hádek přijedou do malé odlehlé vesnice s úmyslem najít místo pro výstavbu mobilního vysílače. Lidé se ale doslechnou o odměně, která čeká na majitele pozemku, na němž bude vysílač stát. A propukne velký boj.

Snímek z dílny režiséra Tomáše Řehořka slibuje kvalitní podívanou. Ve spojení s výborným hereckým obsazením by mohl vzniknout zase jeden dobrý český film, kde nechybí humor, dojetí a česká povaha.

Signál, Česko, 2011, 115 min, Komedie/Drama, Režie: Tomáš Řehořek, Hrají: Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Bolek Polívka, Karel Roden, Kateřina Winterová, Jiří Menzel, Eva Josefíková

[youtube_660]a8ZhAGt8sW4[/youtube_660]

Válečný kůň (War Horse)

Příběh velkého přátelství chlapce a koně je tentokrát zasazen do období první světové války. Kůň Joey je prodán britským vojákům, ale Albert se ho nehodlá vzdát. Vydává se svého čtyřnohého přítele hledat na francouzská bojiště.

Půjde o přehnaně patetický film, který bude oblíbený leda tak u dětí a milovnic(íků) koňů? Když k tomu přidáme ještě jméno režiséra Stevena Spielberga, rovnou nám zvlhnou oči. Ale těch 6 nominací na Oscara!

Válečný kůň (War Horse), USA, 2011, 146 min, Drama/Válečný/Historický, Režie: Steven Spielberg , Hudba: John Williams, Hrají: Jeremy Irvine, David Thewlis, Emily Watson, Tom Hiddleston, David Kross, Benedict Cumberbatch, Peter Mullan aj.

[youtube_660]QhueHIXbTF4[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejlepší filmy února 2012. Vládnou jim vztahy a intriky