Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejlepší filmové hity v lednu 2012. Ať žijí pokračování!

Nový rok otevřeme velkými a očekávanými peckami. Nesou se hlavně v tajemném, až mysteriózním duchu. Noci stále zůstávají dlouhé, proto si mezi lyžováním dopřejte i řádnou dávku filmové kultury.

Kdo bude z filmu Muži, kteří nenávidí ženy ten nejdrsnější?, Zdroj: distributor filmu

Detektivní

Sherlock Holmes: Hra stínů
Premiéra 5. ledna 2012

Náš oblíbený detektiv, v podání pohledného Roberta Downeyho Jr., bude tentokrát soupeřit s podobným esem, jako je on sám. Holmes usuzuje, že na sebevraždě rakouského korunního prince je něco velice divného. Že by to nakonec byla vražda?

Můžeme jen doufat, že se po úspěšném prvním dílu budou i v pokračování opakovat stejné klady. Objeví se zde i Noomi Rapace, drsná hrdinka z původní švédské adaptace slavného thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy. Bude z ní kartářka, ale jakou roli ve skutečnosti pro Holmese zahraje, to se dozvíme až v kině.

The YouTube ID of ZHzsVApNlV0&feature=plcp&context=C317061bUDOEgsToPDskIFcGMz4eFIos2ERKZCTZhZ is invalid.

Seversko-americky drsní

Muži, kteří nenávidí ženy
Premiéra 12. ledna 2012

Drsná hackerka Lisbeth a novinář Mikael se vydávají po stopách dávného zločinu. Pátrají po dívce z bohaté a vlivné švédské rodiny, která zmizela před mnoha lety a zanechala za sebou jen velkou záhadu. Není to ovšem jediné tajemství, kterého se naše detektivní dvojice dotkne.

David Fincher, Daniel Craig a Stieg Larsson. Tato tři jména jsou největším lákadlem snímku, který bude konkurovat švédské sérii, jež byla podle knihy natočena před třemi lety. Jak látku pojal skvělý režisér Fincher, jak Craigovi padne role Mikaela a jak bude americké zpracování slušet švédskému knižnímu bestselleru? Na odpovědi se jistě netěším jen já.

Pražsky mysteriózní

Labyrint
Premiéra 12. ledna 2012

Když se točí reportáž o současné mystice, není divu, že se také zabředne do minulosti. Náhodou objevené pověsti jsou pro skupinu nadšenců velkým lákadlem. Kohopak (nebo copak) to objeví Lucka Vondráčková a spol. v tajemném labyrintu pod Prahou?

Záhadný thriller českého znění budí zvědavost. Detektivky nemáme špatné. S mystikou je to sice horší, ale třeba seriál Strážce duší nebyl vůbec špatný…

Upírsky temný

Underworld: Probuzení
Premiéra 19. ledna 2012

Čtvrté pokračování války mezi upíry a Lycany. Tentokrát se do toho ale vloží také lidé. A to nemalým dílem. Co se bude dít dál? To se asi dozvíme až v kině.

Do hlavní role se vrací Kate Beckinsale jako upírka Selene a uvidíme i jejího kříženeckého druha Michaela (Scott Speedman). Co nám film přinese, se zatím přesně neví. Uvidíme v kině.

The YouTube ID of 24c5lb9Z6K0&feature=related is invalid.

Psychoanalytická

Nebezpečná metoda
Premiéra 26. ledna 2012

Carl Jung chce na své pacientce Sabině (Keira Knightley) vyzkoušet novou metodu léčby – psychoanalýzu. Je inspirován prací Sigmunda Freuda a podaří se mu pacientku vyléčit. Vzájemnou korespondencí vzniká mezi muži přátelství. Co komu ale toto přátelství přinese?

Výborně herecky obsazený film, můžeme v něm vidět známou pirátku z Karibiku i krále z Pána prstenůVigga Mortensena. Zajímavé téma, které by mohlo oslovit mnoho diváků, především těch zvědavých a zvídavých.

The YouTube ID of 2apPdV_A_DA&list=UUUJBCDgmwXx3XTJ67L4JUhg&index=11&feature=plcp is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejlepší filmové hity v lednu 2012. Ať žijí pokračování!