Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zlaté maliny 2012: Gratulujeme Adamu Sandlerovi. Je nejhorší herečkou roku

Jiří Hannich

Jiří Hannich

9. 4. 2012

FOTO: Adam SandlerVedle Oscarů se každoročně udílejí také Zlaté maliny za nejhorší snímky a herecké výkony roku. Letos z jednotlivců vyčníval Adam Sandler, v hitparádě filmových braků tentokrát zabodoval snímek Jack a Jill.

FOTO: Jack a Jill (2011)

Sandler jako žena a taky jako chlap. Zdroj: distributor filmu

Nejvýmluvnější bude řeč čísel. Král přízemního humoru, totiž Adam Sandler, obdržel šest nominací. To se ještě žádnému jednotlivci nepodařilo. Proměnil čtyři z nich, přičemž pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že byl vyhlášen nejhorším hercem i nejhorší herečkou roku.

Na vině je Sandlerův dvakrát otřesný výkon v komedii Jack a Jill. Zde představuje chlapa, jehož na Den díkuvzdání přijede navštívit, a zde opět hledejme Sandlera, jeho nesnesitelná sestra-dvojče.

Jacka a Jill jsme letos recenzovali. Jak tento snímek obstál u redaktorů TOPZINE.cz?

Jelikož je v tomto filmu doslova přesandlerováno, nelze se divit, že mu hlasující přiřkli hned dvanáct nominací, byť je kategorií pouze deset. Podařilo se mu vyhrát v každé z nich, získal tedy deset Malin a zlomil absolutní rekord (anti)soutěže.

A tak se stalo, že Malinu dostaly i takové herecké stálice jako Al Pacino (nejhorší výkon ve vedlejší roli) a Katie Holmes (nejhorší filmový pár). Kmotr Pacino měl sice v Jackovi a Jill pouze krátký výstup, v němž mimochodem představoval sám sebe, byl ovšem natolik trapný, že to na vítězství s přehledem stačilo.

A Katie Holmes? Pořád jí to sice náramně sluší, jenomže ve dvojici se Sandlerem bude každý vypadat jako blbec. Milým úsměvem se navíc plochý charakter postavy a hloupý scénář zachránit nedají.

Čtěte více: Zlatou malinu v minulosti obdržela také Sandra Bullock, musela ji ale vrátit

Nechť je tato zkušenost pro ně ponaučením, aby příště, až jim zase zavolá manažer s tím, že by si mohli zahrát se Sandlerem, jednoznačně odmítli. A platí to i pro zbytek Hollywoodu, vždyť další dva počiny, ve kterých měl Sandler prsty – Bucky Larson: Zrozen být hvězdou a Zkus mě rozesmát – obdžely dohromady jedenáct nominací.

Tzv. sandlerovek se ale asi jenom tak nezbavíme. Jak se nechal slyšet zakladatel Zlaté maliny John Wilson: „Adam Sandler zastává jednoduchý postoj – nezáleží na tom, jakou hloupost natočím, moji fanoušci stejně zaplatí, aby to viděli.“

Zlaté maliny 2012

Nejhorší film – Jack a Jill
Nejhorší režisér – Dennis Dugan (Jack a Jill, Zkus mě rozesmát)
Nejhorší herec – Adam Sandler (Jack a Jill, Zkus mě rozesmát)
Nejhorší herečka – Adam Sandler (Jack a Jill)
Nejhorší herec ve vedlejší roli – Al Pacino (Jack a Jill)
Nejhorší herečka ve vedlejší roli – David Spade (Jack a Jill)
Nejhorší herecký pár – Adam Sandler s Katie Holmes a také Al Pacino s Adamem Sandlerem
Nejhorší remake/rip-off/prequel/sequel – Jack a Jill, remake/rip-off Glen nebo Glenda od Eda Wooda
Nejhorší scénář – Adam Sandler, Ben Zook, Steve Koren, Robert Smigel (Jack a Jill)
Nejhorší herecké obsazení – Jack a Jill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlaté maliny 2012: Gratulujeme Adamu Sandlerovi. Je nejhorší herečkou roku