×
TOPZINE.cz

Zlaté glóby 2015. V nominacích zabodoval Birdman i Chlapectví

FOTO: Birdman
Michael Keaton - dříve Batman, nyní Birdman. Zdroj: CinemArt

Blíží se konec roku a s ním nastává i čas filmových cen. Jako první zveřejnily nominace Zlaté glóby, předskokani Oscarů. Nejvíc šancí na jejich zisk má snímek Birdman.

Michael Keaton jako ptačí muž ve snímku Birdman. Zdroj: CinemArt

Příběh herce, který se snaží překonat své ego a vzkřísit svou kariéru. V hlavní roli Michael Keaton, na režisérském křesle Alejandro Gonzáles Iñárritu. To je Birdman, nová černá komedie, nejúspěšnější sběratel letošních nominací na Zlaté glóby. Želízek v ohni má celkem sedm, mimo jiné v kategoriích nejlepší komedie, režie a scénář.

O dvě nominace méně získalo výjimečné Chlapectví a thriller Kód Enigmy. Oba filmy mohou uspět v kategoriích nejlepší drama nebo nejlepší scénář. Benedict Cumberbatch je navíc za Kód Enigmy žhavým kandidátem na nejlepšího herce v dramatu.

Po čtyřech nominacích mají Grandhotel Budapešť, Zmizelá, Teorie všeho a Selma. Kinohit Interstellar naopak Asociaci zahraničních novinářů neoslnil, získal pouze nominaci za hudbu.

V televizních kategoriích nastala téměř spravedlivá dělba. Fargo pět nominací, Temný případ čtyři, House of Cards, Dobrá manželka, Stejná srdce, Orange Is the New Black, The Affair a Olive Kitteridgeová shodně po třech.

Laureáti 72. Zlatých glóbů budou známi 11. ledna 2015. Večerem už potřetí provede dvojice Tina Fey a Amy Poehler.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..