Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Trailer k filmu Selma: Martin Luther King bojuje proti bezpráví

Anna Bílá

Anna Bílá

13. 11. 2014

Selma je snímek založený na skutečných historických událostech, kdy se Martin Luther King snažil zajistit volební právo pro všechny. Mezi herci se objeví i Oprah Winfrey.

video
play-sharp-fill

Amerika v polovině minulého století vůbec nevypadala tak, jak se dnes ráda prezentuje. Existovala v ní rasová nerovnost a právě kvůli ní vznikl příběh Dr. Martina Luthera Kinga, Jr., a jeho boje za občanská práva. Ve snímku bude zachycena jeho nebezpečná a místy děsivá kampaň, která vyvrcholila obrovským pochodem z města Selma do Montgomery v Alabamě a dovedla prezidenta Johnsona k podpisu nového zákona o volebním právu v roce 1965.

Hlavní roli Dr. Kinga ztvární David Oyelowo, prezidenta Johnsona si zahraje Tom Wilkinson. Lákadlem pro diváky by mohlo být zapojení Oprah Winfrey, slavné moderátorky. Ta se představí v roli Annie Lee Cooper, aktivistky, která je známá svým působením v Selmském hnutí a také tím, že se bránila zásahu místního šerifa Jima Clarka, přičemž ho průběhu potyčky udeřila a byla za to následně uvězněna.

Film režisérky Amy DuVernay se bude v kinech promítat od 9. ledna 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Selma: Martin Luther King bojuje proti bezpráví