×
TOPZINE.cz

Trailer k filmu Selma: Martin Luther King bojuje proti bezpráví

FOTO: Selma

Selma je snímek založený na skutečných historických událostech, kdy se Martin Luther King snažil zajistit volební právo pro všechny. Mezi herci se objeví i Oprah Winfrey.

video

Amerika v polovině minulého století vůbec nevypadala tak, jak se dnes ráda prezentuje. Existovala v ní rasová nerovnost a právě kvůli ní vznikl příběh Dr. Martina Luthera Kinga, Jr., a jeho boje za občanská práva. Ve snímku bude zachycena jeho nebezpečná a místy děsivá kampaň, která vyvrcholila obrovským pochodem z města Selma do Montgomery v Alabamě a dovedla prezidenta Johnsona k podpisu nového zákona o volebním právu v roce 1965.

Hlavní roli Dr. Kinga ztvární David Oyelowo, prezidenta Johnsona si zahraje Tom Wilkinson. Lákadlem pro diváky by mohlo být zapojení Oprah Winfrey, slavné moderátorky. Ta se představí v roli Annie Lee Cooper, aktivistky, která je známá svým působením v Selmském hnutí a také tím, že se bránila zásahu místního šerifa Jima Clarka, přičemž ho průběhu potyčky udeřila a byla za to následně uvězněna.

Film režisérky Amy DuVernay se bude v kinech promítat od 9. ledna 2015.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..