Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Woody Allen jede točit do Kodaně. Dojde jednou i na Prahu?

Věhlasný newyorský neurotik pokračuje ve své natáčecí Tour de Europe. Po jihoevropských státech se jeho nový snímek bude překvapivě točit v dánské metropoli.

FOTO: Woody Allen

Eurotrip Woodyho Allena pokračuje. Zdroj: distributor filmu

Po Londýně, Barceloně, Paříži a Římě je volba trochu zastrčené Kodaně skutečně nečekaná. Šušká se ovšem, že původně měl Woody Allen v plánu umístit natáčení do Berlína či nějakého jiného velkého německého města, ale jelikož se nepodařilo vyjednat příhodné finanční podmínky, došlo na Dánsko jako náhradní volbu.

Loni natáčel Woody Allen v Římě. Přečtěte si, o čem bude nový snímek The Rome with Love

Příběh, název i obsazení filmu jsou zatím v utajení, režisérova sestra a producentka jeho filmů Letty Aronson však potvrdila, že jednání s dánským producentem Perem Holstem je takřka u zdárného konce. Holstovo jméno je v domácích filmařských kruzích proslulé, v zahraničí pak sklidilo největší úspěch z jeho stáje vzešlé drama Pelle Dobyvatel s Maxem von Sydowem.

Sám Allen má pak v letošním roce pěkně napilno. Nejprve ho čekají dokončovací práce na vlastní italské komedii The Rome with Love Alecem Baldwinem, Jessem Eisenbergem a Robertem Benignim a také hlavní role ve snímku Johna Turturra Fading Gigolo. Allen a Turturro by měli ztvárnit dva stárnoucí Židy, kteří se rozhodnou vydělat peníze jako prostituti.

Woody Allen je pověstný pro svůj obdiv k evropské kultuře, literatuře a filmu. Když se ho na loňském filmovém festivalu v Cannes novináři zeptali, zda by byl ochotný natočit snímek i v Praze, odpověděl, že pokud by k ní dokázal vymyslet příběh a město by připravilo výhodné pobídky, nevidí v ničem problém. Musíme tedy doufat, že se Woody vydá do Česka na inspirující výlet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Woody Allen jede točit do Kodaně. Dojde jednou i na Prahu?