Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Wolverine chce kočičí ženu do adaptace Hugových Bídníků

Marek Benda

Marek Benda

2. 9. 2011

OBR: Anne Hathaway a Hugh JackmanKdyž novela Bídníci spatřila světlo světa v roce 1862, nikdo nemohl tušit, tím méně její autor Victor Hugo, že se stane světově známá a proslulá. Bídníci zažili bezpočet muzikálových a filmových adaptací a teď přišel čas tyto dvě platformy spojit.

OBR: Anne Hathaway a Hugh Jackman

Hugh Jackman a Anne Hathaway. Zdroj: youtube.com

Přípravy jsou v plném proudu. Režírovat by měl Tom Hooper, který si odnesl sošku Oscara za snímek Králova řeč, a s titulní rolí Valjeana je už delší dobu ztotožňován Hugh Jackman. Ten je  sice zaneprázdněn natáčením jiných filmů, zejména přípravami na pokračování The Wolverine, ale vypadá to, že by se pro Hugovo drama přece jen našlo okénko na natáčení začátkem roku 2012. Na X-Mena s adamantiovou kostrou si tedy ještě počkáme, není vyloučeno, že film vytasí drápy až v roce 2013.

Obsazení dalších postav je jedna velká spekulace. Na Jackmanovo doporučení by se mohla ve filmu objevit také Anne Hathaway, která již dokázala, že zazpívat umí. Její hlas byl ke slyšení na letošním předávání Oscarů, kde si vystřelila právě ze svého hereckého kolegy Hugha Jackmana.

Další jména, která se spojují s tímto projektem, jsou více než zajímavá. V jednání je Russell Crowe, Geoffrey Rush (zahrál si již ve filmové verzi Bídníků z roku 1998), Helena Bonham Carter nebo Emma Watson.

Miserables, Les

Muzikál / Drama
2013

Režie: Tom Hooper
Hrají: Hugh Jackman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wolverine chce kočičí ženu do adaptace Hugových Bídníků