Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

VIDEO: Muzikál Jekyll a Hyde se vrací. Brno vsadilo na jistotu

Redakce

Redakce

21. 11. 2011

!Exkluzivně! Městské divadlo Brno uvedlo na scénu premiéru muzikálu Jekyll a Hyde. Legendárního příběhu z pera Roberta Luise Stevensona se ujal režisér Petr Gazdík. TOPZINE.cz pro vás režiséra a herce Gazdíka vyzpovídal.

video
play-sharp-fill

Tajemný příběh muže dvou tváří spatřil světlo světa poprvé v roce 1886, kdy anglický spisovatel Robert L. Stevenson publikoval novelu Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea.

Vypráví o doktoru Jekyllovi, který vynalezne lektvar, díky němuž se může kdykoli proměnit v člověka – monstrum. Nedbá pak na společenské mravy, užívá si prostopášné zábavy, znásilňuje dívky, zostuzuje muže, nebo dokonce vraždí. Zkrátka je takový, jaký nesmí být společensky vážený doktor Jekyll.

FOTO: Jekyll a Hyde

Jekyll a Hyde, dvě tváře jednoho vědce Zdroj: mdb.cz

Mnoho režisérů už příběh zařazovaný do žánru hororu několikrát zfilmovalo nebo uvedlo na divadelní jeviště. Muzikál Jekyll & Hyde skladatele Franka Wildhorna a textaře Franka Wildhorna měl světovou premiéru v roce 1997.

Čtěte také: Papežka uchvátila německé sousedy

Muzikál získal čtyři nominace na americkou divadelní cenu Tony Award. Perličkou je, že hlavní role se tenkrát zhostil David Hasselhoff alias Mitch Buchannon, známý ze seriálu Pobřežní hlídka.

V letech 2005 až 2007 uvedlo muzikál Hudební divadlo Karlín, kde titulní roli alternovali Daniel Hůlka a Marian Vojtko.

FOTO: Jekyll a Hyde

O krásné kostýmy se postarala Andrea Kučerová

V roce 2011 se muzikál vrací na české jeviště, tentokrát ho máte možnost vidět v Brně. V hlavní dvojroli se divákům představí sám režisér Petr Gazdík a Dušan Vitázek, kteří se potkali už v několika inscenacích, například West Side Story, Chicago nebo Mary Poppins.

„Strhující příběh v ohromující dekoraci, výjimečné herecké a pěvecké příležitosti činí jeho uvedení v našem divadle další mimořádnou příležitost zažít to nejvýznamnější, co světové hudební divadlo současnosti nabízí, “ deklaruje sebevědomě brněnské divadlo na svých stránkách.

Jekyll a Hyde

Městské divadlo Brno

Autoři: Frank Wildhorn, Leslie Bricusse

Režie: Petr Gazdík

Hudební nastudování: Caspar Richter

Hrají: Petr Gazdík/ Dušan Vitázek, Ivana Vaňková/ Viktória Matušovová, Johana Gazdíková/ Hana Holišová, Milan Němec/ Karel Škarka a další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Muzikál Jekyll a Hyde se vrací. Brno vsadilo na jistotu