Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikál Papežka v režii Stanislava Moši naprosto uchvátil německé sousedy

Redakce

Redakce

16. 6. 2011

FOTO: Muzikál Papežka   Zdroj: Městské divadlo BrnoV německém městě Fulda se začátkem června 2011 odehrála slavnostní premiéra původního muzikálu Papežka za účasti autorky známého bestselleru Donny W. Cross. Podílelo se i Městské divadlo Brno.

FOTO: Muzikál Papežka   Zdroj: Městské divadlo Brno

Německá Papežka

V německém barokním městě Fulda – v samotném srdci Německa – se v pátek 3. června v Zámeckém divadle uskutečnila premiéra historického muzikálu „Die Päpstin“ (Papežka). Naši zemi by tato záležitost mohla nechat vcelku chladnou, až na to, že na výjimečném divadelním projektu kooperovalo Městské divadlo Brno. Inscenaci režíroval na přání německého producenta Stanislav Moša.

Čtvrthodinová děkovačka

Premiéra nového hudebního díla s německo-švýcarským obsazením zaznamenala bouřlivý ohlas, nadšené publikum aplaudovalo vestoje a svým hrdinům děkovalo bezmála čtvrt hodiny. První představení se stalo naprosto mimořádnou událostí, kterou zaznamenaly desítky médií a akci si nenechala ujít ani Česká televize.

Muzikál Papežka

Být papežem, nebo papežkou?

Strhující, naprosto suverénní a přesvědčivé výkony všech představitelů, výpravná scéna, snad stovka dokonalých kostýmů, ale také přítomnost autorky předlohy Donny W. Cross, dokázala diváky rozpumpovat natolik, že ještě dlouho po představení nešetřili chválou.

„Tenhle příběh zná v Německu snad každý. Je naprosto úžasný, dokáže okouzlit i dojmout. Je v něm i cosi víc. Dokáže přesvědčit k víře v sebe samého, odkrývá ve vás tajné tužby a přání. Představení jsme si s manželem naprosto užili – herci, obzvlášť Sabrina Weckerlin v titulní roli, nás dokázali svým zpěvem i hereckým projevem naprosto strhnout”, pochvaluje si jedna z divaček Katrin Steinmecková.

Úžasné představení i v Brně

Producent Peter Scholz neopomněl ve své děkovné řeči na brněnský tým: „Jsem nesmírně rád za to, co dokázal režisér Stanislav Moša se svým týmem do našeho divadla přinést. Nejen výběrem hlavních představitelů, kteří ohromili, ale i novými nápady v realizaci samotné. Je to jednoznačně jedno z nejlepších představení, které jsme tu mohli vidět.”

Nebývalý příběh plný tajemství, vášní, touhy po vzdělání i obětování se v německé Fuldě hraje až do konce prázdnin dvakrát denně. Muzikál také čeká šňůra představení po celém Německu.

Lze si ale také počkat na uvedení v Brně, to totiž Městské divadlo Brno slibuje na 24. března příštího roku. K tomu se vyjadřuje Stanislav Moša: „Představu o české verzi už samozřejmě mám. Inscenace bude obsazena pouze českými herci – do role Papežky angažuji Svetlanu Slovákovou, jejího milého Geralda bude hrát Petr Gazdík. Oproti představení v Německu si divák užije přece jen ještě o kapánek víc, počítáme totiž s využitím našeho dobře připraveného orchestru. Věřím, že se nám i v Brně podaří díky dynamickému a citově extrémně angažovanému dílu zasáhnout diváky přinejmenším tak jako tady.”

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Papežka v režii Stanislava Moši naprosto uchvátil německé sousedy