Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikál Chicago v Městském divadle Brno představí sexy vražedkyně

Redakce

Redakce

16. 3. 2011

FOTO: Chicago v Městském divadle Brno Zdroj: Městské divadlo BrnoJeden z nejznámějších světových muzikálových titulů Chicago bude mít 25. března premiéru na Hudební scéně Městského divadla Brno. Toto originální dílo scenáristů Freda Ebba a Boba Fosseho s jazzem ovlivněnou hudbou Johna Kandera jistě stojí za vidění nejen nadšencům hudby.

FOTO: Chicago v Městském divadle Brno  Zdroj: Městské divadlo Brno

Kdo je in, zavítá do Chicaga, i vražednice... Zdroj: Městské divadlo Brno

Nové české nastudování muzikálu uvede Městské divadlo Brno v režii Stanislava Moši. Ten nechá na jevišti znovu ožít příběh dvou sexy vražedkyň, kterým společenská atmosféra, v níž dominuje touha po senzaci, umožní splnit si svůj sen a stát se miláčky kabaretního publika.

Příběh, jenž se odehrává v Chicagu ve dvacátých letech, se zakládá na skutečné historce. Hlavní postavy, vražedkyně a po slávě toužící krásky Velma Kellyová a Roxie Hartová, se setkávají v ženské věznici a s pomocí proslulého advokáta Billyho Flynna všemi zbraněmi (především těmi ženskými) bojují na předních stránkách novin o titul vražedkyně týdne.

Chicago proslavily hollywoodské kočky

Muzikál mimo jiné proslavil i stejnojmenný americký film z roku 2002 (režisér Rob Marschall), kde se v hlavních rolích objevily hollywoodské hvězdy Renee Zellwegerová, Catherine Zeta-Jonesová a Richard Gere. Film ověnčený šesti Oscary se ovšem od divadelní verze poměrně liší a muzikálový fanoušek by si neměl nechat ujít jeho jevištní podobu.

FOTO: Muzikál Chicago s krásnými vražednicemi v čele

Krásné vražednice brázdí ulice Chicaga

Satirický příběh o korupci, síle médií a falešné morálce budou hrát v hlavních rolích Ivana Vaňková nebo Svetlana Slováková (Velma) a Radka Coufalová nebo Ivana Skálová (Roxie), krásným vězeňkyním bude v roli advokáta Billyho Flynna pomáhat Petr Gazdík nebo Dušan Vitázek.

Orchestr s dirigentem Ondřejem Tajovským bude tentokrát umístěn přímo před zraky diváků na scénu.

Byla by škoda nechat si ujít muzikál Chicago, který má všechno, co činí broadwayské produkce výjimečnými – pohádkový příběh o slávě, štěstí, kráse, bohatství a láskách. To vše propojené nesmrtelnými hity doprovázející dechberoucí taneční čísla. Premiéra se uskuteční v pátek 25. března 2011 na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Chicago v Městském divadle Brno představí sexy vražedkyně