Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Chicago v Městském divadle Brno: Parádní jazzová podívaná

Redakce

Redakce

29. 3. 2011

FOTO: Muzikál Chicago, Zdroj: Městské divadlo Brno Až přeplněné hlediště přivítalo na Hudební scéně Městského divadla Brno zbrusu nový pompézní muzikál. Dámy a pánové, je tady Chicago režiséra Stanislava Moši!

FOTO: Muzikál Chicago, Zdroj: Městské divadlo Brno

Pravý kabaret se probouzí až večer Zdroj: Městské divadlo Brno

All that jazz aneb Na scénu Městského divadlo Brno pronikl kabaret, a to každým coulem. Režisér Stanislav Moša si vybral muzikál Chicago prohnaný korupcí, kriminalitou, sexem a showbyznysem v tom horším slova smyslu. A když sex, tak přímo na jevišti…

Nicka celebritou a zase zpátky

Příběh vychází ze skutečné reality a to je něco, co diváky vždycky navnadí. Mladá ženuška Roxie Hartová, průměrná zpěvačka chicagské putyky, zahýbá svému dobrotivému manželovi Amosovi. Co čert nechtěl, jeden vztah se jí nepovede a Roxie toho uličníka, co ji míní pustit k vodě, zastřelí. „Jé, já se asi počůrám!“ vyhrkne poté a odpeláší. Roxie se dostává do vězení k několika podobným polovysvlečeným děvám, které se s životním osudem rovněž nepachtily.

Muzikál Chicago

Klaun nemusí vždy znamenat veselí

Ambiciózní Roxie, toužící po velkém světě, slávě a kupě fotek v novinových plátcích, se snaží ze všech sil zůstat hvězdou médií. Všechen lesk se však změní v bídu. Nicka, která se stala celebritou, se zpátky stane nickou. To je osud a zjednodušený děj muzikálu.

Režisér Stanislav Moša se nechal slyšet: „Příběh není tak důležitý, důležité je, co si o tom můžeme myslet.“ Pravdou je, že na Chicagu je nejlepší všechno to okolo, všechny ty sexy ženské v sexy oblečcích, které se kroutí a hází lechtivé pohledy.

Muzikál Chicago má v obsazení nepopiratelně výborné herce! Přímo na jevišti hraje skvělá hudba a diváci se mohou těšit na atraktivní kostýmy plné černých korzetů, podvazků a v neposlední řadě buřinek. A přesto jsou zde hluchá místa.

Naivka, sexy děva a advokát

Radka Coufalová alias představitelka Roxie ztvárnila svoji roli poněkud naivní, avšak ambiciózní dívky skvěle. Jen té naivity je snad někdy trochu moc a kabaret se v tu chvíli mění v trapnou show televize Nova. Naštěstí jen někdy.

FOTO: Muzikál Chicago

Velma a její chlapci

Famózní hudební i taneční výkony podává i Ivana Vaňková coby sexy děva Velma Kellyová, konkurentka Roxie. Její hlas působí velmi dospěle a protřele a její tělo přitom dokáže  jakýkoli pohyb. Petr Gazdík, představitel advokáta Billyho Flynna celou tu ženskou ekipu příjemně rozrušuje a hraje velmi seriózně a s vtipem. Navíc je to tak dobrý advokát, že„kdyby přišel Ježíš Kristus a měl pět tisíc dolarů, dopadlo by to s ním podstatně jinak…“

Velký krajíc, chtělo by to něco víc

Je jasné, že všichni ti, kdož si oblíbili legendární film Chicago s René Zellweger, budou zákonitě zklamáni. Zároveň to ale není důvod, proč Chicago přímo odsoudit. Je jasné, že divadelní zpracování musí být jiné, nicméně i přesto je skvělé a originální.

Městskému divadlu Brno nelze upřít tu obří dávku statečnosti, jelikož si ukouslo opravdu velký krajíc. To chce vážně  odvahu, avšak díky bohu, že ji brněnští divadelníci mají. Jen není jisté, zda jsou na takový přísun jazzu diváci připravení…

Chicago

Městské divadlo Brno

Režie: Stanislav Moša

Hrají: Ivana Vaňková, Radka Coufalová, Petr Gazdík, Milan Němec, Alena Antalová, Vojtěch Blahuta, Mária Lalková, Eva Jedličková, Lenka Janíková, Johana Gazdíková, Tereza Martinková, Gabriela Karamazínová, Lenka Bartolšicová, Jiří Mach, Lukáš Janota

Hodnocení: 3 ***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chicago v Městském divadle Brno: Parádní jazzová podívaná