Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Mrkněte na sestřih filmových chyb z Harryho Pottera i Star Wars

Veronika Jílková

Veronika Jílková

9. 12. 2012

Filmy se většinou točí ve vymezeném čase, a proto není dostatek prostoru, aby bylo vše do detailu vypilováno. Některé scény se přetáčí. A tak se pak stane, že jeden záběr je jiný než ten předchozí na stejném místě.

video
play-sharp-fill

1. Precious (2009)

Hlavní hrdinka Claireece Precious Jones (Gabourey Sidibe) si při odchodu z restaurace zapomněla na pultu svůj sešit. V dalším záběru je ve škole a ten samý sešit má položený na lavici. Že by se servírka vláčela až do školy, aby jí ho přinesla?

2. Na sever severozápadní linkou (1959)

Ve scéně, kdy Eva (Eva Marie Saint) střelí na Rogera Thornhilla (Cary Grant), si jeden chlapec sedící u stolu s předstihem zacpává uši, neboť předpokládá přicházející hluk z výstřelu zbraně.

3. Gladiátor (2000)

V záběru, kde stojí generál Maximus (Russell Crowe) vedle koně, vidíme muže, který má na sobě modré džíny. Nenosil se v té době náhodou jiný druh oděvu? V dalším záběru z jiné části filmu si můžeme povšimnout, co je připevněné na spodku vozu taženém koňmi. Ani vzduchojemy ještě ve starém Římě nebyly.

4. Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Ve scéně, kde Harry Potter (Daniel Radcliffe) bojuje proti Dracu Malfoyovi (Tom Felton) a ten spadne na zem, je v rohu záběru vidět mezi studenty kameraman, který natočil záběr právě na Malfoye. Že by se v Bradavicích využívaly mudlovské přístroje?

5. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Na lodi kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) se nachází černý pasažér v podobě muže s kovbojským kloboukem a slunečními brýlemi.

6. Pearl Harbor (2001)

Během útoku na loď v Pearl Harboru se při evakuaci nejspíš do záběru připletl jeden člen štábu. Když si všimnete, co má v rukou, napadne vás, zda už měli za druhé světové války tak vyvinutou techniku.

7. Star Wars (1977)

Jeden z procházejících Stormtrooperů byl buď moc vysoký, nebo si zkrátka nevšiml nepříliš vysunutých dveří, o které se při průchodu praštil hlavou. Štěstí bylo, že měl pevný oblek, který mu nemohl nic způsobit.

8. The Red Badge of Courage (1951)

Když Henry (Audie Murphy) běží skrz střílející kulky, na čele má rudou čelenku. V dalším záběru, kde běží, ji už nemá. Po boji ji má opět nasazenou. Studio pozměnilo původní sestřih na 69 minut a dvě části románu zkrátilo do jedné. Tady vidíme příklad toho, když scéna není natočena na jeden záběr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mrkněte na sestřih filmových chyb z Harryho Pottera i Star Wars