Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Tomu Feltonovi: Malé děti před ním utíkají

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

14. 10. 2012

Pětadvacetiletý Tom Felton se většině diváků nenávratně vryl do paměti jako privilegovaný čarodějnický spratek. Ve skutečnosti se ale s Drakem Malfoyem od sebe liší jako den a noc.

Ulízlý účes vytvořený z nepřirozeně blond vlasů nás nutil vidět ubohého Draca Malfoye v tom nejhorším světle a připomínal nám kruté spolužáky, kvůli kterým jsme ráno neradi vstávali do školy. Postavu Draca ztvárnil opravdu přesvědčivě, což mu svým negativním postojem dal znát nejeden potterovský fanoušek. Je ale důležité oddělit film od skutečného života, a proto je načase představit vám studenta Zmijozelu také v roli sympaťáka.

1. Draco a Harry můžou být přátelé

V kouzelném příběhu J. K. Rowlingové se tihle dva přímo z duše nenávidí a těžko byste hledali rozdílnější povahy. Mimo kameru se ale Tom Felton a Daniel Radcliffe stali dobrými přáteli, kteří toho spoustu prožili. Ani na place se nikdy nenudili. „Daniel mi jednou na mobilu přeinstaloval jazyk z angličtiny na turečtinu. Nedokázal jsem to vrátit zpátky,“ přiznává se smíchem Tom.

2. Neodstranitelná nálepka padoucha

Určitě jste slyšeli o hercích, kteří bojují s promítnutím své role do osobního života. Ani Tom není žádnou výjimkou – Malfoye zahrál natolik dobře, že děsí diváky i mimo filmové plátno: „Děti kolem šesti let a možná i trochu mladší se mě vážně bojí. Choulí se a brečí a některé ze mě mají vyslovenou hrůzu.“

Draco Malfoy patří mezi lidi, u kterých si nemůžete být jisti, zda je lepší být jejich přítel nebo nepřítel. Zdroj: Warner Bros

„Vyděsil jsem dokonce i děti našeho režiséra Chrise Columbuse, když jsem se s nimi poprvé setkal,“ popsal Tom svou obtížnou situaci už po dotočení druhého dílu. I přesto se ale na věc snaží dívat trochu optimisticky: „Aspoň díky tomu vím, že jsem odvedl dobrou práci při natáčení.“

3. Miluje hru na kytaru

Ale dost už negativismu – Tom Felton ve skutečnosti ani zdaleka nepřipomíná svou filmovou postavu. Umíte si představit Malfoye, jak se zasněným výrazem hraje na kytaru romantické balady? Možná trochu směšné, ale ne v případě Toma.

Jak můžete posoudit na videu níže, kytara k němu bezpochyby patří a zpěv mu nedělá žádné problémy. Se svou přirozenou barvou vlasů a bez zmijozelské uniformy najednou působí neuvěřitelně sympaticky a místo kouzelnického souboje máte chuť strávit s ním příjemný večer u plápolajícího ohně.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=3ys37GGhR_8[/youtube_660]

4. Málem vyměnil film za rybaření

Tom je velkým fanouškem sportu a rád je v pohybu. Aktivně se věnuje kriketu, basketbalu, tenisu, golfu a navíc miluje rybaření. Jednu dobu prý dokonce zvažoval, že nechá natáčení Harryho Pottera a bude se věnovat rybaření, dokud nezačne studovat na vysoké škole. Jediný sport, který mu kupodivu příliš nesedí, je famfrpál. „Po natáčení jsem měl úplně dřevěný zadek. Je dost náročné strávit několik hodin sezením na koštěti,“ usmívá se při vzpomínce první díly.

5. Uvidíte ho v pořádném hororu

Harry Potter už sice uzavřel svou desetiletou pozici na filmovém výsluní, ale Tom Felton se rozhodl setrvat u podobného žánru. Nenechte se však mýlit, tentokrát nejde o pohádku pro děti, ale o skutečný horor, kde si Tom zahraje odborníka na paranormální jevy.  The Appariton naštěstí nepatří mezi snímky, kde tryská až příliš mnoho krve. Zato si ale můžete být jisti, že po větě „pokud tomu všemu jen na chvíli uvěříte, tak zemřete“ nejspíš budete usínat hodně dlouho…

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

5 zajímavostí o Tomu Feltonovi: Malé děti před ním utíkají