Veronika Gajerová oslaví narozeniny. V Divadle Rokoko zazpívá šansony

FOTO: Veronika Gajerová
Veronika Gajerová se kromě herectví věnuje také dabingu. Zdroj: Městská divadla pražská

Ještě nedozněly oslavy devadesátých narozenin Lubomíra Lipského a Městská divadla pražská opět připomínají jubileum. V sobotu 25. května jej oslaví herečka Veronika Gajerová.

Veronika Gajerová se narodila v roce 1963 a v sobotu 25. května 2013 oslaví jubilejní narozeniny. Divadlo Rokoko plánuje večer šansonů a písní, ve kterém se Gajerová představí jako zpěvačka.

Gajerová zpívá v několika inscenacích Městských divadlech pražských. Slyšet ji diváci mohou v inscenacích Pan Kaplan má třídu rád, Bedřich Smetana: The Greatest Hits nebo ve Snu čarovné noci.

Zazní známější skladby i zcela nově zhudebněné texty básníků Jaroslava Vrchlického nebo Františka Gellnera. Kromě malého orchestru se na jevišti Divadla Rokoko objeví hosté z řad hereckých kolegů, například Martin Písařík, Hanuš Bor, Veronika Kubařová nebo Zbigniew Kalina.

FOTO: Veronika Gajerová
Veronika Gajerová se kromě herectví věnuje také dabingu. Zdroj: Městská divadla pražská

Veronika Gajerová  pochází z rodiny filmového režiséra Václava Gajera a herečky Naděždy Gajerové-Mauerové. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Vystřídala několik divadel, ale nakonec v roce 1994 zakotvila v Městských divadlech pražských, kde působí dodnes.

Pro film ji v době studia na konzervatoři objevil režisér Karel Smyczek. Zahrála si v jeho filmu Housata. Zviditelnila se rolí v seriálu Bylo nás šest a ve filmu Copak je to za vojáka. K novějším filmům patří Habermannův mlýn.

Každé úterý a čtvrtek se potkávají televizní diváci s ráznou a hádavou sestrou Zuzanou Pantoflíčkovou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Gajerová se věnuje také dabingu. Jejím hlasem promlouvá k českým divákům komisařka Julie Lescautová nebo Samantha v Sexu ve městě.

Dlouhou dobu žila s Petrem Kracikem, režisérem a šéfem Divadla pod Palmovkou, se kterým má dvě děti, Kryštofa a Elišku.

Šansony Veroniky Gajerové, Divadlo Rokoko, vstupné: 220 korun

Kdy: sobota 25. května

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová
Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*