Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Veronika Gajerová oslaví narozeniny. V Divadle Rokoko zazpívá šansony

Anna Kottová

Anna Kottová

20. 5. 2013

Ještě nedozněly oslavy devadesátých narozenin Lubomíra Lipského a Městská divadla pražská opět připomínají jubileum. V sobotu 25. května jej oslaví herečka Veronika Gajerová.

Veronika Gajerová se narodila v roce 1963 a v sobotu 25. května 2013 oslaví jubilejní narozeniny. Divadlo Rokoko plánuje večer šansonů a písní, ve kterém se Gajerová představí jako zpěvačka.

Gajerová zpívá v několika inscenacích Městských divadlech pražských. Slyšet ji diváci mohou v inscenacích Pan Kaplan má třídu rád, Bedřich Smetana: The Greatest Hits nebo ve Snu čarovné noci.

Zazní známější skladby i zcela nově zhudebněné texty básníků Jaroslava Vrchlického nebo Františka Gellnera. Kromě malého orchestru se na jevišti Divadla Rokoko objeví hosté z řad hereckých kolegů, například Martin Písařík, Hanuš Bor, Veronika Kubařová nebo Zbigniew Kalina.

FOTO: Veronika Gajerová

Veronika Gajerová se kromě herectví věnuje také dabingu. Zdroj: Městská divadla pražská

Veronika Gajerová  pochází z rodiny filmového režiséra Václava Gajera a herečky Naděždy Gajerové-Mauerové. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Vystřídala několik divadel, ale nakonec v roce 1994 zakotvila v Městských divadlech pražských, kde působí dodnes.

Pro film ji v době studia na konzervatoři objevil režisér Karel Smyczek. Zahrála si v jeho filmu Housata. Zviditelnila se rolí v seriálu Bylo nás šest a ve filmu Copak je to za vojáka. K novějším filmům patří Habermannův mlýn.

Každé úterý a čtvrtek se potkávají televizní diváci s ráznou a hádavou sestrou Zuzanou Pantoflíčkovou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Gajerová se věnuje také dabingu. Jejím hlasem promlouvá k českým divákům komisařka Julie Lescautová nebo Samantha v Sexu ve městě.

Dlouhou dobu žila s Petrem Kracikem, režisérem a šéfem Divadla pod Palmovkou, se kterým má dvě děti, Kryštofa a Elišku.

Šansony Veroniky Gajerové, Divadlo Rokoko, vstupné: 220 korun

Kdy: sobota 25. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veronika Gajerová oslaví narozeniny. V Divadle Rokoko zazpívá šansony