Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Twilightu došla krev, tržby kin v USA ovládl Skyfall a Legendární parta

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

10. 12. 2012

Upíři padli, přesně v tomto duchu se nese žebříček tržeb uplynulého víkendu. Přes chladnokrevnou romanci se do čela prodral James Bond, za nímž se na stříbrný post dostala i Legendární parta. Samotný dolarový přísun však zůstal ve stínu přicházejícího Hobita.

Zajíc a jeho kamarádi porazili i upíry Twilightu. Zdroj: Bontonfilm

Propad jen lehce přes 30 procent přisoudil první příčku bondovce Skyfall. Tržby 11 milionů dolarů sice nejsou žádnou velkou hitparádou, i tak však stylový agent předehnal všechny své soupeře. Celkově si došel v amerických kinech už pro 260 milionů.

Druhé místo patří bijcům z Legendární party. Dalších 10,5 milionu na kontě však obstojný animák nevytrhne. Celkové tržby lehce přesahující 60 milionů jsou pro snímek s téměř dvojnásobným rozpočtem zklamáním.

Čtěte více: Minulý víkend byl v zámořských kinech ve znamení nudy, čelo žebříčku tržeb bylo pod nadvládou Twilightu

Slovo zklamání je naopak cizí epickému završení Twilight ságy. Během uplynulého víkendu sice obsadilo až třetí příčku s jen devíti miliony, když vám však v kase cinká dalších 260 milionů, nemáte důvod si stěžovat.

video
play-sharp-fill

Právo na zakaboněnou tvář má režisér Ang Lee, jehož Pí a jeho život sbírá dolary příliš pomalu na to, aby se v zámořských kinech probojoval na úroveň gigantického rozpočtu. Může tak jen doufat, že mu pomohou diváci v zahraničí. Jejich pomoc ale rozhodně nepotřebuje strýček Steven Spielberg. S životopisným Lincolnem slaví úspěch, kde se dá, a atakuje celkové tržby 100 milionů, což je bezmála s poloviční hodnotou nákladů na výrobu zatraceně podařený počin.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=150 /]

O nadcházejícím víkendu můžeme celkem s klidem očekávat u vítězného snímku tržby přes 150 milionů. Do kin se totiž podívá dlouho očekávaný první zářez do nové trilogie Hobit. Nabídne technickou revoluci i starý známý příběh, kterému odolá jen málokterý filmový fanoušek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Twilightu došla krev, tržby kin v USA ovládl Skyfall a Legendární parta