Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nuda v kině. Žebříček tržeb v USA opět opanuje Twilight a Skyfall

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

3. 12. 2012

Po pětidenním díkůvzdání zažil žebříček tržeb dolarové zemětřesení. Propady bezvýhradně atakující 50 procent srazily přísun dolarů na průměrnou hladinu. V čele se udržel poslední díl ze série Twilight, bondovka Skyfall i životopisný Lincoln.

Neboj, jsme komerčně úspěšní, tak ti něco koupím. Zdroj: Bontonfilm

Propracovat se k nim musíme přes stálice. Epické završení Twilight ságy neopustilo první místo žebříčku tržeb ani o uplynulém víkendu a na konto si připsalo dalších 17,4 milionu dolarů. Celkově se tak bleskem blíží ke kulaté třístovce. Nikdo nečekal nic jiného, upíři a emo mládež jednoduše táhnou.

Stejně tak do kin láká i elegán James Bond ve Skyfallu, který na druhém místě utržil rovných 17 milionů dolarů. Kdo by to byl řekl, že si z amerických kin celkově odnese téměř stejnou částku jako upírská parta. Producenti si mohou mnout ruce a už jistě plánují, jak přemluvit Sama Mendese k režii dalšího dílu.

Čtěte také: Minulý týden v žebříčku tržeb byl jen obrazem toho aktuálního, ovládli ho Twilight a James Bond

Gratulovat si může i starý pardál Steven Spielberg, jehož Lincoln se už s klidem dostal do kladných čísel. Na třetím místě si o uplynulém víkendu připsal téměř 14 milionů dolarů a s lehkostí se přehoupl přes celkové tržby 80 milionů.

video
play-sharp-fill

Rozporuplný úspěch může slavit nenápadné drama Pí a jeho život. Kritici ho sice chválí, v kinech ale příliš neboduje. Celkové tržby 48 milionů jsou při rozpočtu překračujícím stomilionovou hranici zklamáním. Podobně na tom je také animák Legendární parta, jen s tím rozdílem, že jeho rozpočet byl ještě o nějaký ten milion vyšší.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=149 /]

Příští týden se do kin dostane… Počkat, při pohledu do seznamu chystaných premiér to vypadá, že americká kina budou o následujícím víkendu na suchu. Jako by se všichni zalekli chystaného Hobita, který se do kin podívá už za čtrnáct dní. Za týden tedy bude žebříček tržeb zřejmě pouhou kopií toho aktuálního.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nuda v kině. Žebříček tržeb v USA opět opanuje Twilight a Skyfall