Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržby v USA: Záporák z videohry zahnal hurikán Sandy a kraloval žebříčku

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

5. 11. 2012

!Box Office!Tak dlouho ho neměli rádi, až se Raubíř Ralf naštval a dal jim za vyučenou v žebříčku tržeb. Marně se snažil režijní harcovník Robert Zemeckis i chlápek s ocelovou pěstí. Úsměv od ucha k uchu tak má jen Ben Affleck, jehož Argo odmítá opustit medailové pozice.

Raubíř Ralf zahnal Sandy a jako třešinku na dortu ovládl žebříček tržeb. Zdroj: Falcon

Ani řádění hurikánu Sandy nezastavilo animák Raubíř Ralf, který opanuje první příčku s obrovskou náloží téměř 50 milionů dolarů, a je tak nejlepším komerčním otvírákem studia Disney. Pokud pomineme filmy od Pixaru, samozřejmě. Ralf má navíc velký potenciál vydržet na předních příčkách mnoho týdnů. Třást se může i agent 007.

Na druhou příčku dolétl nový režijní počin Roberta Zemeckise s názvem Let. Slušný přísun 25 milionů je při rozpočtu jen o nějaký ten chlup vyšším slušným překvapením. Přece jen drama o opilém pilotovi, který se stal hrdinou, do kin zástupy fanoušků jen tak nepřitáhne.

Čtěte více: Minulý týden byl ve znamení překvapivého propadáku, kterým se stal Atlas mraků

Neuvěřitelnou výdrž prokázalo o uplynulém víkendu drama Argo. Na své konto si připsalo 10,2 milionu a celkové tržby navršilo na krásných 76 milionů. Pokud to takto půjde dále, s Argem se budeme ještě nějaký ten pátek potkávat.

video
play-sharp-fill

Regulérní komerční katastrofu potvrdil Atlas mraků, který o druhém víkendu v kinech nasbíral jen lehce přes 5 milionů a přeskočil ho i Liam Neeson a jeho pokračování 96 hodin. Sourozenci Wachowští tak zůstanou vizionáři, které publikum příliš nemusí. Spokojený nakonec může být i magor z videopůjčovny Quentin Tarantino, který pomáhal rapperovi RZA s filmem Man with the Iron Fists. Při skromném rozpočtu 15 milionů si odnesl z kin rovných 8 milionů dolarů. Na eRkovou rubanici sympatická částka.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=141 /]

Příští týden vyzve Raubíře Ralfa celá řada potenciálních komerčních hitů. Do zámořských kin vstupuje bondovka Skyfall, Spielbergův Lincoln a nenápadné koprodukční historické drama Královská aféra.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržby v USA: Záporák z videohry zahnal hurikán Sandy a kraloval žebříčku