Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržby v kinech USA: Tvůrci Matrixu půjdou žebrat, Atlas mraků propadl

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

29. 10. 2012

!Box Office!Sourozenci Wachowští mohou smutnit. Tak jako jejich předešlé revoluční dílko Speed Racer, i epický Atlas mraků si po uplynulém víkendu vysloužil cejch propadáku. Zaváhání ambiciózního sci-fi využilo drama Argo, které se vyšvihlo na první místo.

FOTO: Cloud Atlas poster

Atlas mraků je bohužel dalším komerčním propadákem od sourozenců Wachowských. Zdroj: EEAP

Režirující Ben Affleck se na první místo žebříčku ani moc nenadřel. Jeho Argo s přehledem dominovalo a s propadem 25 procent si připsalo sice decentních, v porovnání s ostatními ale stále nejlepších 12 milionů dolarů. Z lehce politického pokoukání se tak stal bezkonkurenční komerční vytrvalec.

Podobnou nálepkou se může chlubit také Hotel Transylvánie, který na druhém místě nasbíral dalších 9,5 milionu dolarů. Po vlažnějším začátku si tak nenápadný animák může gratulovat k celkovým 130 milionům.

Čtěte více: Minulý týden bylo v žebříčku první pokračování 96 hodin

Kapitolou samou pro sebe je epické sci-fi z dílny režisérů Matrixu s názvem Atlas mraků. Až třetí místo v žebříčku tržeb a mikroskopicky malé tržby lehce překračující 9 milionů dělají z kriticky rozporuplně přijímaného snímku absolutní komerční propadák. Wachowští se tak místo poplácávání po zádech od svých producentů dočkají spíše nadávek. Po stejném neúspěchu jejich Speed Racera jsou na to ale celkem zvyklí.

video
play-sharp-fill

Podobným zklamání bude pro producenty i pokračování videoherní adaptace Silent Hill, které se na pátém místě topí se skromným přídělem 8 milionů. Za jeho neúspěchem možná stojí konkurent v podobě Paranormal Activity 4, který nemrtvým sestřičkám z tichého vrchu ukradl obdobnou porci dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=139 /]

O příštím víkendu se žádná velká škatulata očekávat nedají. Do kin vstoupí animák Raubíř Ralf, akční rubanice Man with the Iron Fists, drama z dílny Roberta Zemeckise s názvem Let a v omezeném uvedení také osobitá road movie Tady to musí být se Seanem Pennem v hlavní roli. Tak zase za týden.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržby v kinech USA: Tvůrci Matrixu půjdou žebrat, Atlas mraků propadl