Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Trailer k filmu American Sniper: Bradley Cooper odhodil romantickou masku

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

12. 10. 2014

Příběh jednoho z nejslavnějších odstřelovačů nemůže být průměr už jenom z principu. Když si ale do rovnice dosadíte režisérské eso a herecký výkon Bradleyho Coopera, rozhodně se máte na co těšit.

video
play-sharp-fill

American Sniper mapuje kariéru i osobní život odstřelovače Christophera Kylea (Bradley Cooper), který se během čtyř let působení v jednotce U.S. Navy Seal stihl zapsat do dějin americké válečné historie. Na svědomí má totiž oficiálně 160 nepřátelských obětí a při nejmenším dalších 250 dosud nepotvrzených.

FOTO: American Sniper - Warner Bros. (2)

Služba vlasti nebo rodině? Některé problémy zkrátka nejdou jen tak odstřelit. Zdroj: Warner Bros. CZ

V práci byl však na něho vyvíjen takový tlak, že se nakonec rozhodl své jednotky vzdát kvůli svému manželství. Skutečný Christopher byl společně s kamarádem Chadem zastřelen loni v únoru svým bývalým kolegou, který trpěl posttraumatickým syndromem.

Režie životopisného dramatu se měl podle původního plánu ujmout nejdřív David O. Russell (Terapie láskou) a posléze Steven Spielberg, nakonec ale čest připadla jinému režisérskému esu – Clintu Eastwoodovi.

Podle traileru to zatím vypadá, že šťastnou ruku měli i při obsazení Bradleyho Coopera do hlavní role, který konečně odložil stranou úsměv romantického hrdiny, přibral téměř dvacet kilo svalové hmoty a přestal nadlouho používat holicí strojek, aby se co nejvíc přiblížil skutečnému Chrisovi.

S tím měl možnost před jeho smrtí alespoň jednou mluvit po telefonu a netají se tím, jak moc je za tuto příležitost rád. „Díky bohu, že jsem měl možnost mu říct, jak moc mi na tom filmu záleží. A když pak po jeho smrti sedíte u stolu s jeho rodinou a mluvíte s nimi, cítíte, jak obrovskou zodpovědnost na sebe berete při převádění jejich příběhů na plátno. Snad jsme se té výzvě postavili čelem, jeho život si to zaslouží,“ doufá Cooper.

Jestli se jim opravdu povedlo vměstnat příběh amerického hrdiny do jednoho snímku, to se dozvíte až při premiéře 15. ledna příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu American Sniper: Bradley Cooper odhodil romantickou masku