Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Vrásky z lásky: Bohdalová a Brzobohatý hlásí comeback

Dáma na kolejích, Ucho, Pěnička a Paraplíčko. Tyto tři klasické filmy spojuje obsazení někdejších manželů Jiřiny Bohdalové a Radoslava Brzobohatého v hlavních rolích. Po letech se podařilo režiséru Jiřímu Strachovi dát je opět dohromady. 

FOTO: Bohdalová Brzobohatý Vrásky z lásky

Pěnička a Paraplíčko po čtyřiceti letech. Zdroj: distributor filmu

Po osobním rozchodu dvou z nejpopulárnějších českých herců to vypadalo, že se již nepodaří je společně postavit před kameru. Režisér Jiří Strach však zvedl hozenou rukavici, dodal si odvahy a obě hvězdy překvapivě ulovil do svého nového snímku Vrásky z lásky. „Vím, že všichni budou chtít vědět, jak se mi to povedlo,“ odhaduje režisér. „Předem říkám na férovku, že to neřeknu. Nechám si to jako režijní tajemství.“

Do kin má namířeno i další Epsteinův scénář s Trojanem v hlavní roli. Podívejte se na trailer kriminálky Ve stínu

Snímek bude vyprávět o podzimu života dvou absolutně odlišných lidí – stárnoucí herečky a pedantského učitele v důchodu, kteří se rozhodnou splnit si dávný sen. Seniorská tematika bývá u českých tvůrců velmi populární, stačí vzpomenout na úspěšné tituly Babí léto Jiřího Hubače a Vladimíra Michálka či Vratné lahve Zdeňka a Jana Svěrákových.

Scénář nové komedie napsal Marek Epstein údajně až po kývnutí obou hvězd. Kromě Bohdalové a Brzobohatého se na plátně objeví celá plejáda dalších domácích herců: Jiřina Jirásková, Ivan Trojan, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Marek Taclík či Lenka Vlasáková.

Podle traileru se můžeme těšit na solidní český film, lákavě vypadá účast některých dobrých herců, kteří nekývnou na každou filmovou nabídku. Setkání někdejší nejvýraznější české manželské herecké dvojice (které snad mohl konkurovat jen pár Brejchová-Brodský) tak patrně hereckými Českými lvy 2012 jen tak neprošumí.

Vrásky z lásky

Drama / Komedie
ČR, 2012

Režie: Jiří Strach
Hrají: Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Ivan Trojan, Jiřina Jirásková, Lenka Vlasáková, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Jan Skopeček, Miriam Kantorková, Josef Somr, Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová, Oldřich Navrátil, Marek Taclík, Radek Holub, Martin Stropnický, Radim Špaček, Jaroslava Obermaierová, Jiří Dvořák

Premiéra v ČR: 12. dubna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Vrásky z lásky: Bohdalová a Brzobohatý hlásí comeback