Menu
TOPZINE.cz
Čeští herci a české herečky

Tatiana Vilhelmová: Kdo? Čecháková?

Redakce

Redakce

6. 8. 2010

Vilhelmová jednoznačně patří mezi českou hereckou elitu. V posledních letech je to jedna z nejobsazovanějších hereček u nás. Byla již několikrát nominována na prestižní ocenění. Mezi nimi například Thálie nebo Český lev, kterého dokonce za film Štěstí skutečně získala. A to i přesto, že studium na Státní konzervatoři Praha nedokončila.

Vilhelmová

Tatiana Vilhelmová ve filmu Chyťte doktora, Zdroj: distributor filmu

Byť nedostudovaná, nakonec úspěšná

Tatiana se narodila 13. července 1978 v Praze. Její matka ale nyní žije v Jihoafrické republice a otec na Ukrajině. Jako dítě se věnovala baletu a částečně i zpěvu, nicméně nakonec začala studovat herectví. Přestože nedostudovala, získala angažmá v Dejvickém divadle.

Její herecká kariéra ale začala dříve. Již v roce 1994 jsme ji mohli vidět v televizním seriálu Prima sezóna. Dále ji můžeme vidět v Návratu idiota, kde jako jediná porozumí Pavlu Liškovi. Z dalších známých mohu jmenovat Vratné lahve nebo Medvídek.

S Aňou Geislerovou v reklamě na Magnesii, Zdroj: youtube.com

Za roli ve snímku Štěstí, jak již bylo zmíněno, obdržela Českého lva. Zahrála si také v sérii Soukromé pasti, kde ztvárnila ženu preferující kariéru před rodinným životem. V poslední době se objevila ve filmu Chyťte doktora.

Herecké dvojče

V mnoha filmech si Tatiana zahrála po boku Ani Geislerové. Toto pouto začalo již v Prima sezóně, kde si zahrály sestry. Jejich vztah ale nekončí natáčením. Jsou totiž dobré přítelkyně i mimo scénu. Ovšem společné hýření na večírcích se časem proměnilo v poklidné vysedávání v kavárnách, přičemž nejvhodnější jsou ty s dětskými koutky. Obě totiž už mají ratolesti.

Po hektickém natáčení StarDance si Vilhelmová uvědomila, že jí začalo teplo rodinného krbu poměrně vyhovovat, takže se nyní snaží vyhnout příliš velkému showbyznysu. Nicméně jí to ale nebrání v herecké kariéře. Nyní se na ni diváci budou moci podívat ve snímku Kajínek. V něm si zahrála roli obhájkyně známého vězně.

Prý Čecháková. Aha.

Její soukromý život je z velké části propojen s hereckou branží. Kromě toho, že Geislerová je její blízká kamarádka, byla také nějakou dobu partnerkou Pavla Lišky. Nakonec se ale v roce 2005 provdala za produkčního Pavla Čecháka. Ještě ten rok se jim narodil syn František a o 3 roky později se pár dní po hereččiných narozeninách narodil její druhý syn. Toho pojmenovali Cyril.

Sama Tatiana sice vystupuje pod dívčím jménem, ale oficiálně převzala příjmení manžela. Je tedy Tatiana Čecháková. Ovšem pro české diváky pravděpodobně už vždycky zůstane Vilhelmová – všestranná herečka špičkově ztvárňující různorodé role.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tatiana Vilhelmová: Kdo? Čecháková?