×
TOPZINE.cz

TOP 7 přeobsazených rolí. Werich mohl být nepřítelem Jamese Bonda

Dovedete si představit Návrat do budoucnosti bez ikonického DeLoreanu? Dobře, to by šlo. Ale co bez Michaela J. Foxe? Vidíte, to už by bylo těžší. Moc nechybělo a tahle role, stějně jako spousta dalších, mohly připadnout někomu úplně jinému.

FOTO: obrázek z filmu Návrat do budoucnosti
Marty McFly, role, která proslavila M. J. Foxe, Zdroj: distributor filmu

Návrat na začátek

Téměř polovina prvního dílu Spielbergovy a Zemeckisovy trilogie Návrat do budoucnosti už byla natočená. Hrají: Eric Stoltz jako Marty McFly. Tvůrčí dvojici ale hlavní protagonista údajně nepřišel dostatečně vtipný a vůbec se jim do role nějak nehodil. Zrzek se proto poroučel a proslavil se částečně až v Pulp Fiction, mezitím co se z Foxe stala hvězda první kategorie.

Výměna černochů

Výborným příkladem z nedávné minulosti je pokračování marveláckého Iron Mana. V prvním díle si roli parťáka hlavního hrdiny, tedy afroamerického plukovníka Jima Rhodese, zahrál Terrence Howard. A za svou roli údajně dostal více než sám Robert Downey Jr. Jenže pak přišel druhý díl. A Howard chtěl ještě víc. Proto pohrozil producentům svým odchodem. Jenže ti mu místo jednání o zvýšení honoráře jenom zamávali na rozloučenou a jeho roli předali známějšímu a levnějšímu obličeji. Don Cheadle byl na palubě.

Stallone z Beverly Hills

Původní volbou pro roli Axela Foleyho byl Mickey Rourke. Ten ale vycouval a do projektu vstoupil Sylvester Stallone. A vkročil do dění pevným krokem. Nechal přepsat scénář, vyškrtat vtipy a z komedie udělal další osmdesátkovou akční řežbu, kde bude ukazovat svaly a vůbec bude děsně cool. To se ale nelíbilo producentům. Sly šel z kola ven. Scénář se znovu přepisoval a Policajt z Beverly Hills udělal z Eddieho Murphyho hvězdu.

JCVD jako Predátor

Moc nechybělo a Jean Claude Van Damme a Arnold Schwarzenegger se spolu ve filmu sešli o 25 let dříve než v Expendables 2. Belgičan už dva dny natáčel v predátořím obleku a podle všeho mu ani nevadilo, že se jeho obličej ve filmu vlastně neobjeví. Bohužel do hry vstpoupil jiný problém. Natáčení v kostýmu dělalo Van Dammovi velké potíže a údajně naprostá nemožnost kopnout alespoň jednoho nepřítele do hlavy jej přinutila rolu opustit.

Indiana Jones s knírem

Dalším faktorem, který udává filmové dějiny, je vytíženost herců. To se vám takhle přihodí, že jste Tom Selleck a na stůl vám přihrají nabídku na roli nějakého Indiana Jonese od jistých pánů Spielberga a Lucase. Bohužel už jste ale televizi CBS podepsal smlouvu na hlavní roli v seriálu Magnum a televize vás nechce na druhé natáčení pustit, protože se harmonogramy časově překrývají.

Han Solo z Hvězdných válek dostane roli místo vás a vy zůstanete prakticky nadosmrti televizním hercem. Jen škoda, že natáčení Magnumu bylo stějně odloženo a vy byste toho Indyho vlastně stíhali…

Drsný Frank

S Frankem Sinatrou se do role Harryho Callaghana ve filmu Drsný Harry už počítalo. Dokonce se objevil na plakátech a reklamách. Jenže pak si ošklivě zranil ruku a natáčení se muselo obejít bez něj. Scénář si vyžádal pár úprav (Harry měl prý zpívat, a to by bez Sinatry nemuselo dobře dopadnout) a po chvíli dohadů o obsazení (mluvilo se o Paulu Newmanovi) se role ujmul Clint Eastwood. A dál už to znáte.

Jan Werich v Bondovce

A perlička na závěr. Někdy kolem roku 1967 žil v zámoří majitel jednoho geniálního mozku, jmenoval se Jan Werich. A za ním jednoho dne přišel Harry Saltzman, producent připravované páté bondovky Žiješ jenom dvakrát. A nabídl Werichovi roli hlavního záporáka.

Čech přijal a natočil několik scén, i s Seanem Connerym. Bohužel, podle některých (většinou českých) zdrojů Werich onemocněl a role se musel zřeknout. Podle jiných (čtěte zahraničních) pramenů však vypadal v Blofeldově křesle více jako Santa Claus než jako obávaný zlosyn, a byl proto nahrazen. Zajímavostí zůstává, že některé jeho záběry byly skutečně ve filmu použity.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..