×
TOPZINE.cz

TOP 10 nejvýdělečnějších hollywoodských hvězd za loňský rok: Pánové dali ženám pěkně na frak!

Ano, je to skutečně tak. Mužská část Hollywoodu tu ženskou, alespoň co se výdělků týče, v loňském roce jednoznačně převálcovala! Když se podíváme na deset nejvýdělečnějších celebrit z oblasti filmu, nenajdeme mezi nimi jediné ženské jméno! Kdo tedy za loňský rok nejvíce vydělal a kde se zapomnělo něžné pohlaví?

Sherlock Holmes
Robert Downey Jr. jako Sherlock Holmes, Zdroj: distributor filmu

Těžko říct, co vlastně stojí za neúspěchem hollywoodských žen, respektive za jejich nízkými výdělky. Svůj podíl na tom má jistě fakt, že dámy se v oblasti filmu věnují především herectví. Ženských režisérek či producentek není mnoho, takže je logicky méně i potenciálních adeptek, které mají šanci se do žebříčku dostat. I přesto je počet žen mezi nejvýdělečnější čtyřicítkou, kterých je zde pouze šest, poněkud zarážející.

Přesuňme se tedy k mužské, úspěšnější části. Na desátém místě máme Sherlocka Holmese a Iron Mana v jedné osobě. Především díky těmto dvěma rolím vydělal Robert Downey Jr. vloni 31,5 milionů dolarů a oproti minulému roku si tak přilepšil o osmnáct příček. To devátý v pořadí se v loňském žebříčku neobjevil vůbec. Není se čemu divit, mladičký Taylor Lautner získal slávu až díky Stmívání. Poslední dva díly této ságy s podtituly Zatmění a Rozbřesk mu následně přinesly i kýžené výdělky.

Taylor Lautner s Kristen Stewart ve filmu Stmívání, Zdroj: distributor filmu

Na osmém místě skončil scenárista, producent a režisér Todd Phillips. Tomu k jeho úspěchu dopomohly komedie Na doraz a oba díly Pařby ve Vegas. Sedmou pozici okupuje další hvězda komediálního žánru – Adam Sandler. Částku 50 milionů dolarů vydělal za loňský rok především díky filmům Jack and Jill a Zkus mě rozesmát, jež zatím neměly českou premiéru. Ještě o příčku výše skončil Tim Burton, a to hlavně za svou režii snímku Alenka v říši divů.

O obrovském úspěchu filmu Počátek svědčí kromě mnoha nominací na nejrůznější filmová ocenění i další dvě pozice v našem žebříčku. Pátou obsadila jeho hlavní hvězda Leonardo DiCaprio a ještě o stupínek výš se vyšplhal Christopher Nolan, pod jehož taktovkou se sci-fi thriller natáčel. I bronzová medaile letos skončila v rukou režiséra. V tomto případě mluví jeho jméno – Steven Spielberg – opravdu za vše. A 80 milionů dolarů vydělaných za rok 2010 tato slova jen potvrzují.

Ani druhé místo rozhodně není žádným velkým překvapením. Obsadil ho herec, jenž je miláčkem žen po celém světě – Johnny Depp. Rovných sto milionů dolarů mu zajistily především role ve filmech Alenka v říši divů, Cizinec a Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

A se zlatou medailí a největším obnosem peněz v kapse neodchází nikdo jiný než James Cameron! Režisér megafilmu Avatar se stal naprosto bezkonkurenčním vítězem, neboť vydělal loni neskutečných 257 milionů dolarů! A James si je samozřejmě úspěchů Avataru vědom, takže se rozhodl z filmu vytěžit ještě více, když oznámil, že v budoucnu natočí hned dvě další pokračování. Zda to nebude na škodu se dozvíme až za pár let.

Nejvýdělečnějších hollywoodské hvězdy za loňský rok:

1. James Cameron – 257 milionů dolarů

2. Johnny Depp – 100 milionů dolarů

3. Steven Spielberg – 80 milionů dolarů

4. Christopher Nolan – 71,5 milionů dolarů

5. Leonardo DiCaprio – 62 milionů dolarů

6. Tim Burton – 53 milionů dolarů

7. Adam Sandler – 50 milionů dolarů

8. Todd Phillips – 34 milionů dolarů

9. Taylor Lautner – 33,5 milionů dolarů

10. Robert Downey Jr. – 31,5 milionů dolarůDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..