Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tony Scott zemřel. Režisér Top Gunu spáchal sebevraždu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

20. 8. 2012

!Aktualizováno!Režisér hitů jako Top Gun nebo Poslední skaut spáchal sebevraždu skokem z mostu. V kanceláři Tonyho Scotta byl nalezen dopis na rozloučenou.

Tony Scott se proslavil filmem Top Gun. Zdroj: youtube.com

Tony Scott ve svých 68 letech spáchal sebevraždu. Skočil z mostu vysokého 56 metrů na jihu Los Angeles. Podle oficiálních informací přišel k zábradlí ve 12:30 místního času, ani nezaváhal a skočil. Že jde o sebevraždu, potvrdila i policie. Na mostě našli režisérovo auto a u něj v kanceláři také dopis na rozloučenou. Ten však zatím nezveřejnili.

Aktualizováno: Podle informací televize ABC lékaři režisérovi objevili neoperovatelný nádor na mozku.

Tony Scott je neméně slavný bratr Ridleyho Scotta (Vetřelec, Prometheus) a má na svém kontě několik kultovních filmů. Proslavil se Top Gunem s Tomem Cruisem v hlavní roli, srdce diváků pak získal i Posledním skautem s Brucem Willisem. V poslední době natočil snímek Nezastavitelný a chystal se na Top Gun 2.

Čtěte více: Chystal se Top Gun ve 3D. Tony Scott s tím nemusel souhlasit

Scott se narodil roku 1944 v Anglii. Původně studoval malířství a film, k němu se následně dostal pomocí točení reklam. Většina jeho filmů měla vysoké výdělky, přesto ale nebyl nikdy nominovaný na Oscara. O toho mu ale ani příliš nešlo. Svým fanouškům přinášel filmy, které se brzy staly kultem. Po sobě zanechal manželku Donnu Wilson Scott a dva syny, dvojčata Franka a Maxe.

Smutek nad smrtí režiséra již vyjádřilo několik jeho přátel či známých osobností na Twitteru.

Robert Rodriguez: „Tony Scott. Kruci. Jsem rád, že jsem tě poznal, kamaráde. Díky za inspiraci, rady, povzbuzování a několik desetiletí skvělé zábavy.“

Ron Howard: „Už nebudou žádné další filmy Tonyho Scotta. Tragický den.“

Richard Kelly: „Pracovat s Tonym Scottem bylo jako úžasná cesta do Vegas, kdy jste projížděli pouštní silnicí a za volantem seděl divoký muž, který se smál od ucha k uchu. Cítil jsem se bezpečně.“

Elijah Wood: „Strašná zpráva o Tonym Scottovi. RIP.“

Nejznámější filmy Tonyho Scotta:

Top Gun
Policajt v Beverly Hills 2
Poslední skaut
Krvavý příliv
Nepřítel státu
Spy Game
Muž v ohni
Domino
Nezastavitelný

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tony Scott zemřel. Režisér Top Gunu spáchal sebevraždu