Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Po Lvím králi bude i Top Gun ve 3D. Režisér s tím nemusí souhlasit

S obnovenými premiérami filmů ve 3D jako by se roztrhl pytel. Studio Paramount uveřejnilo jeden z dalších blockbusterů, který se začal konvertovat do třetího rozměru.

Tom Cruise v Top Gun

Tom Cruise bude ve 3D, Zdroj: distributor filmu

Že je v kinosálech momentálním hitem 3D, všichni asi víme. Filmová studia si samozřejmě mnou ruce. I přes nižší návštěvnost dokážou filmy vydělat více peněz na dražším vstupném. Netrvalo tedy dlouho a přišel nápad obnovit premiéru již úspěšného filmu a sloučit ji s 3D fenoménem. Výsledek se brzy dostavil: Lví král 3D, který u nás stále ještě válcuje kina a v USA vydělal jen za první víkend více než 25 milionů dolarů.

Na začátku příštího roku by měl na plátna dorazit další film, Top Gun 3D, který již začalo konvertovat studio Legend3D. Tato společnost dělala 3D efekty na filmech jako Alenka v Říši divů (2010), Shrek, Shrek 2, Shrek Třetí, Transformers: Pomsta poražených nebo Šmoulové 3D. Diváci mohou očekávat akční podívanou vzdušných soubojů a divačky Toma Cruise ve třetím rozměru. Zatím je však práce vedena bez potvrzeného souhlasu režiséra Tonyho Scotta.

Stejně tak se určitě mnozí z nás již těší na únor 2012, kdy do kin vtrhne kultovní sci-fi Star Wars: Epizoda I. – Skrytá hrozba 3D George Lucase a na duben 2012, až se dočkáme Titanicu 3D Jamese Camerona. Hodilo by se napsat, že už nám chybí jen 4D. Ale ani to není pravdou, protože na Spy Kids 4D: Stroj času můžete do kin zajít již na podzim tohoto roku a užít si tak zážitek z čichání voňavých kartiček.

Top Gun (Top Gun)

Akční / Drama / Romantický
USA, 1986, 106 min

Režie: Tony Scott
Hrají: Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards, Tom Skerritt, Michael Ironside, John Stockwell, Rick Rossovich, Tim Robbins, Clarence Gilyard Jr., Whip Hubley, James Tolkan, Meg Ryan, Adrian Pasdar, Barry Tubb

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po Lvím králi bude i Top Gun ve 3D. Režisér s tím nemusí souhlasit