Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tipy na koncerty v Praze: Vystoupí americký saxofonista Charles Lloyd

Martin Faix

Martin Faix

24. 10. 2011

Poslední říjnový týden nabídne pestré hudební vyžití. Hned v pondělí vystoupí indická zpěvačka Susheela Raman v Paláci Akropolis a v neděli na festivale Struny podzimu americký saxofonista Charles Lloyd, který v Praze vystoupil již v roce 1967.

Susheela Raman Zdroj: wikimedia.org

Pondělní koncert Susheely Raman v Paláci Akropolis představuje výlet do exotických muzikantských končin, neboť tato mladá umělkyně ve své tvorbě kombinuje vlivy východní i západní hudby.

Čtěte také: Susheela Raman v Praze předvede fúzi západní a východní hudby

Ačkoli se Susheela Raman narodila v Londýně a část života trávila v Austrálii, díky své rodině, která ctila tradiční indickou hudbu a kulturu obecně, byla v kontaktu právě i s indickou hudbou. Později odjela do Indie, kde začala znovuobjevovat své kořeny.

[Youtube]vJbZgCnJDlw[/Youtube]

Kromě blues, rocku a jazzu, který poznala na západě, se tak do jejího hudebního projevu dostaly i prvky tradiční indické hudby. Do Paláce Akropolis, kde vystoupí v pondělí 24. října v půl osmé večer, přijede se svojí osmičlennou kapelou. V té hraje i její manžel Sam Mills na kytaru. Susheela představí svoji zatím poslední vydanou desku s názvem Vel, která byla vydána v letošním roce.

V klubu Kaštan vystoupí Michal Pavlík se skupinou Taknatudu

Poctivě dělaný rock předvedou v rámci festivalu Kytara napříč žánry multiinstrumentalista Michal Pavlík a zpěvák a baskytarista Pavel Maršík, kteří tvoří duši kapely Taknatudu. Společně vydali v roce 2009 stejnojmennou desku.

Michala Pavlíka lidé mohou znát především ze skupiny Čechomor, kde hraje již od jejího vzniku. Duop Michala Pavlíka, který hraje mimo jiné na violoncello, klávesy nebo dudy, a Pavla Maršíka doplňují kytarista Jan Priester a bubeník Zdeněk Koubek.

Taknatudu – Vejdi dál

Koncert Taknatudu proběhne v rámci festivalu Kytara napříč žánry ve středu 26. října od osmi hodin v klubu Kaštan.

Na Strunách podzimu zahraje saxofonista Charles Lloyd

Naše tipy uzavře nedělní koncert Charlese Lloyda, který je v jazzové hudbě již považován za veterána. Spolupracoval s mnoha známými muzikanty, jako například B.B. King, The Doors nebo The Beach Boys.

S klavíristou Keithem Jarrettem a bubeníkem Jackem de Johnettem natočil v roce 1966 desku Forest Flower, která se zapsala do historie jazzu. Se stejnou sestavou muzikantů o rok později vystoupil v tehdejším Československu a tento koncert je dodnes mnohými vzpomínán.

[Youtube]zXtkxiFNOO0[/Youtube]

Do Prahy přijede tento třiasedmdesátiletý hudebník představit svoji novou desku Mirror. Koncert se uskuteční 30. října v půl osmé večer v Dvořákově síni pražského Rudolfina.

[table id=105 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na koncerty v Praze: Vystoupí americký saxofonista Charles Lloyd